GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli Gebze'de 109 m² daire icradan satılıktır

GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155234
Şehir : Kocaeli / Gebze
Oda Sayısı : 3+1
: 109
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HEDEF 25.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7594 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
332,556 TL
Birinci Satış Günü
:
26.06.2020 10:00
Satış Yeri
:
Gebze Adliyesi 1. Kat B Blok B-116 Mezat Salonu Gebze / Kocaeli.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GEBZE 4. İCRA DAİRESİ
2018/7594 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Kocaeli İli, Gebze İlçesi, Osmanyılmaz Mahallesi, 6107 Ada, 7 Parselde bulunan 976,96m² yüzölçümlü ana taşınmaz niteliği 5 katlı betonarme apartman ve arsa olan taşınmaz üzerindeki binada daire vasıflı 2. Kat 7 nolu bağımsız bölümdür. Tam hisselidir. Daire 4874/97696 arsa payı vardır. Taşınmaz, Gebze ilçesi, Osmanyılmaz Mahallesi, Barbaros Caddesine ve 615/1 Sokağa cepheli parsel üzerinde, Zümrüt Apartmanı, dış kapı numarası '9 olan binada, 2. Katta, asansör inişinin karşısındaki (7) nolu çelik kapılı meskendir. Daire üç oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, antre ve holden ibarettir. Dairenin dış doğramaları plastik ısı camlı, iç doğramalar amerikan panel doğramalıdır. Doğalgaz kombi ısıtmalıdır. Dairede odalar ve salon zemini lamine parke, ıslak hacimler seramik, banyo ve tuvalet duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Plastik badanalı, kartonpiyerlidir. Taşınmazın bulunduğu bina asansörlüdür. Taşınmaz binanın arka kısmında 615/1 sokağa cephelidir. Daire, brüt kullanım alanı 116,00m² olup net kullanım alanı 109,00m²'dir. Bina yeni yapıdır. Taşınmaz şehir merkezinde olup çevresinde konut ve işyeri türü yapılarla çevrilidir. D-100 Karayoluna, bankalara ve Gebze Fatih Devlet Hastanesine yakın konumdadır. Ulaşım imkanları iyidir ve tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
İmar Durumu : Taşınmaz imarlıdır ve konut alanında kalmaktadır. Ayrık nizam, 4 kat, TAKS:0,40'dır.
Kıymeti : 332.556,00 TL
KDV Oranı : %1
Satış Günü : 26/06/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Gebze Adliyesi 1. Kat B Blok B-116 Mezat Salonu Gebze / Kocaeli.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. İşbu satış İ.İ.K.133 uyarınca hazırlandığından, birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde satış düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7594 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR