KOCAELİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli Derince'de 3+1 daire icradan satılıktır

KOCAELİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980884
Şehir : Kocaeli / Derince
Semt-Mahalle : ÇINARLI MAH. / DERİNCE
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 15.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/11183 Esas
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.06.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
16.07.2019 11:10
Satış Yeri
:
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mezat Salonu, Kadıköy mah. Bağdat cad. N:59 İç kapı no:Z 01 İzmit/Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KOCAELİ 5. İCRA DAİRESİ
2017/11183 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri: Kocaeli ili, Derince ilçesi, S.Çınarlı mahallesi 4020 ada, 2 parsel,numaralı 383 m² arsa üzerinde bulunan "Bina ve Arsası " ana taşınmaz nitelikli binanın 1/3 arsa paylı, 1. kat 2 nolu bağımsız bölüm mesken; Çınarlı mah. Kelebek sk. N: 10 Derince adresindedir, Taşınmazın bulunduğu bina müstakil, yaklaşık 15 yıllık, etrafı çevrili olmayan, Kelebek sk. isimli sokağa cepheli, 3 katlı, her katında tek daire bulunan betonarma apartman olup, Kent Konut Çınarlı Evleri isimli sitenin çok yakınında, kuzeyinde bulunmaktadır, Bu bölge son yıllarda açılan yeni yollar ve yapılan toplu konut siteleri ile hızlı bir gelişme göstermiştir. Ertuğrul Gazi Bulvarı olarak bilinen geniş yola çıkan sokak üzerindedir,Taşınmazın zemin kattaki 1 nolu daire ile ara kattaki 2 nolu dairenin aynı büyüklükte ve aynı mimaride olduğu, her ikisininde 135 m² alanında, 3 yatak odası, salon, mutfak, tuvalet, banyo ve balkonlardan müteşekkil olduğu, doğalgaz kaloriferli olduğu, ara kattaki 2 nolu dairenin yapı malzemelerinin daha yeni ve iyi durumda olduğu tespit edilmiştir. 2 nolu dairenin değerini etkileyen olumlu nitelikler; ana yola yakın olması, hızlı gelişme gösteren bölgede bulunması, ideal büyüklükte olması,kaloriferli olması, ara katta bulunması, olumsuz nitelikleri; bulunduğu binanın müstakil olup, güvenlik sorununun olması,
İmar durumu: Kocaeli ili, Derince ilçesi, S.Çınarlı mah. 4020 ada, 2 parsel, Derince Belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam, %35 taban alanında 3 kat yapılaşma koşullarında "Konut Alanında" kalmaktadır,
İmar Durumu : İmar durumu: Kocaeli ili, Derince ilçesi, S.Çınarlı mah. 4020 ada, 2 parsel, Derince Belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam, %35 taban alanında 3 kat yapılaşma koşullarında "Konut Alanında" kalmaktadır,


Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : dosyasındadır
1. Satış Günü : 18/06/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 16/07/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mezat Salonu, Kadıköy mah. Bağdat cad. N:59 İç kapı no:Z 01 İzmit/Kocaeli


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/11183 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR