KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli Derince'de 3+1 daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00887235
Şehir : Kocaeli / İzmit
Oda Sayısı : 3+1
: 117
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 02.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/36633 ESAS
Muhammen Bedeli
:
185000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
21.01.2019 15:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/36633 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli Derince Sopalı çiftliği Mah. 1957 Parsel B Blok 4. Kat 10 nolu mesken vasıflı taşınmaz satışa çıkartılmıştır.
Taşınmazın günlük temel ve sosyal ihtiyaçların giderilebileceği alanlar mevcut olup anılan taşınmaza toplu taşıma araçları ile de her zaman ulaşmak mümkündür. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Derince mesleki ve teknik anadolu lisesinin önündeki gazi mustafa kemal cad. güney istikametinde 50 m ilerlenip sol tarafa kılıç doğan sokaka dönülür. Sokak boyunca 155 m konu taşınmaza ulaşılır.
Parsel üzerinde A, A1 ve B blok olmak üzere 3 adet 3/B yapı sınfında yapı bulunmaktadır. Satışa konu taşınmaz B Blok ada parselin güney batısında bulunmaktadır. Binaya giriş su basmanı katından sağlanmaktadır. 10 nolu mesken 4. katta konumludur. apartmanın giriş kapısı cam bölmeli demir, merdivenler mermer kaplı, merdiven korkulukları demirdoğramadır. Doğalgaz mevcuttur. Satışa konu mesken brüt 117 m2 olup salon, mutfak, antre, wc, 2 balkon, 2 banyo, 3 oda hacimleri bulunmaktadır. Salon ve odaların zeminleri parke, antre ve ıslak hacimlerde zeminlerde zeminler seramik mutfakta seramik kaplamadır. Islak hacimlerde duvarlar fayans kaplı olup diğer tüm hacimlerde duvarlar saten boya kaplamadır. Mutfak içerisinde ahşap kapaklı dolaplar ve mermer tezgahdır. Taşınmazın iç mahal kapıları ahşap kapı ve pencereleri ısıcamlı pvc doğrama olup dış kapısı çelik kapıdır.
Yüzölçümü : 2.429 m2 Arsa Payı : 1/30
İmar Durumu : Dosyasındadır. Kıymeti : 185.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 25/12/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 21/01/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/36633 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR