KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli/Derince'de 2+1 daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00966631
Şehir : Kocaeli / Derince
Semt-Mahalle : ÇINARLI MAH. / DERİNCE
Oda Sayısı : 2+1
: 84
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

ÇAĞDAŞ KOCAELİ 20.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1827 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,075 TL
Birinci Satış Günü
:
23.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
17.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/1827 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli Derince Çenedağ Mah. 2258 Ada 11 Parsel 3. Kat 8 nolu mesken vasıflı taşınmaz satışa çıkartılmıştır.
Kıymet takdiri istenen taşınmazın yer aldığı, Kocaeli İli, Derince ilçesi, Çenedağ mahallesi, 2258 ada 11 parsel sayılı taşınmaz Derince Belediyesi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında Konut Alanı kullanımında kalmaktadır. Parseldeki yapılaşma koşulları Ayrık yapı nizamı, kat adedi 3 kattır.Taban Alanı Katsayısı (TAKS) = 0,40, Kat Alanı Katsayısı (KAKS) = 1,20 olarak belirlenmiştir. Yaklaşma mesafeleri imar yolu cephelerindemin. 5,00 metre, yan bahçe cephelerinde min. 3,00 metredir. Taşınmaz Derince Belediyesi sınırları içerisinde olup yüzölçümü 249,00 m² dir. Parsel üzerinde bitişik nizamda, betonarme karkas sistemle inşa edilmiş bina bulunmaktadır. Kıymet takdirine konu olan taşınmaz, 26.05.1994 tarih, 12/10 no.lu Yeni Yapı Ruhsatı bulunan,3. normal kat, 8 bağımsız bölüm numaralı taşınmazdır. Ana gayrimenkul Derince Tapu Sicil Müdürlüğünde incelenen 26.05.1994 tarih, 12/10 sayılı kat irtifakına esas mimari projesine göre: Zemin + 3 normal kat + çatı katından oluşmakta olup toplam 5 katlı olarak inşa edilmiştir. Taşınmazın onaylı mimari projesine ve kat irtifakı listesine göre ana yapıda,zemin katta; 1 adet mesken ve 1 adet dükkan, normal katların herbirinde 2'şer adet mesken bulunmakta olup toplam 8 adet bağımsız bölüm kayıtlıdır. Ana yapıda tek giriş bulunmakta olup bina girişi zemin kat seviyesinden ve güneybatı cepheden verilmiştir. Konu taşınmazın dış cephesi sıvalı ve akrilik boyalı vaziyettedir. Çatısı ahşap çatı üzeri kiremit ile kaplıdır. Ana gayrimenkulün merdivenleri, merdiven sahanlıkları ve giriş holü mozaik beton kaplı olup merdiven korkulukları demir malzemeden imal edilmiştir. Bina giriş kapısı ferforje demir kapıdır. Rapora konu bağımsız bölüm ruhsata esas mimari projesine göre: antre, salon, mutfak, 2 adet oda, 1 adet banyo, 1 adet wc ve 2 adet balkon (Balkon faydalı alana dahil edilmiştir) plan tertibinde 84,00 m² net alanlı, 95,00 m² brüt alanlıdır.
Adresi : Çınarlı Mah. Orbay Sokak, Dış Kapı No:6 Derince / KOCAELİ
Yüzölçümü : 249 m2
Arsa Payı : 12/72
İmar Durumu : Dosyasındadır.
Kıymeti : 160.075,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Bila tarihli yönetim planı ve haciz şerhleri vardır.
Eklenti : 7 Nolu Kömürlük ve Çatı Katta 8 nolu Kiler
1. Satış Günü : 23/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 17/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1827 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR