KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli Derince'de 110 m2 daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01058916
Şehir : Kocaeli / Derince
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 30.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/55225 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.10.2019 11:45
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/55225 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI- (İİK -133 MADDE GEREĞİ HAZIRLANAN)
Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri: Kocaeli, Derince, 1933 Parsel, Sopalıçiftliği Mahalle, 2 Blok, 5. kat,9 nolu bağımsız bölüm Mesken vasıfla taşınmaz;
Parsel üzerinde 5 katlı(subasman+5 normal) betonarme karkas olarak inşa edilmiş bina bulunmaktadır. Binanın mesken girişi güney cepheden olup, bodrum katta kömürlükler ve depo, normal katlarda 2 şer mesken yer almaktadır. bağımsız bölüm olup binanın doğu kısmındaki dairedir. Mesken içerisinde 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 2 adet balkon olup kullanım alanı 110,00 m2 dir. Isınma merkezi sistem doğalgaz kalorifer ile sağlanmaktadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Zemin kaplamaları odalarda limanant parke, antre, mutfak, balkon ve ıslak hacimlerde seramiktir. Duvar boyaları plastik badana, pencere doğramaları PVC ve camlar ısı yalıtımlı çift camdır. ( keşif tarihinde meskenin içerisine girilememiştir.)
Detaylar dosyada mevcuttur.
Adresi : Yenikent Mah., Cengiz Topel Cad.,No:8 Derince / KOCAELİ
KDV Oranı : %1 Yüzölçümü : 11.041 m2 Arsa Payı : 1/140
İmar Durumu : Derince Belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planınıda konut alanı kullanımında kalmaktadır. Parseldeki yapılaşma koşulları ayrık yapı nizamı, kat adedi 3 kattır. TAKS:0,35-KAKS:1,05 olarak belirlenmiştir. Yaklaşma mesafeleri imar yolu cephesinde min. 5,00 metre, yan başçede min. 3,00 metredir.
Kıymeti : 160.000,00 TL
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibi , Eklendi: 9 nolu kömürlük
Satış Günü : 25/10/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir.
Satışın elektronik ortamda uyapdan hazırlanarak Birincisatış günündebelirtilen yer, gün ve saatte açık artırma usulüyle satışının yapılmasına, birinci artırmada malın muhammen bedelinin yüzde 50' sine ve rüçhanlı alacaklıların alacaklarını ve satış masrafları, Kıymet taktiri masrafları ve paylaştırma masrafını geçmesi şartı ile ihale edilmesine, bu bedelle alıcı çıkmaması durumunda ihalenin düşürülmesine,
2-Artırmaya istirak edeceklerin, tahmin edilen degerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar milli bir bankanın dosya numaramızı belirtir“sartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez.
Bu gayrimenkul üzerinde hakkı olan alacaklının iştiraki halinde alacağı mezkur nispet raddesinde ise İ.İ.K.nun 124/4. Madde gereğince ayrıca pey akçesi veya teminat aranmaz. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ve tapu dairesince alınacak başkaca masraflar ile teslim ve tahliye masrafları alıcıya aittir. Alıcıya yapılacak ihtarda verilen süre içerisin de ihaleden kaynaklanan Damga Vergisi , KDV ve tapu alım harcını yatırmadığı taktirdesatışın düşürülmesine Teminatadosyada depoedilmesine,İhaleden kaynaklanan Tellâliye resmi, tapu satım harcı vesatış bedelinden ödenir.
Tahliye işlemleri için "taşınmaz alıcıya ihale edilip bedeli alındıktan sonra alıcı namına tescil edilmesi için ( İİK-134) üncü maddede yazılı müddete riayet edilerek tapuya müzekkere yazılır. Taşınmaz borçlu tarafından veya hacizden evvelki bir tarihte yapıldığı resmi bir belge ile belgelenmiş bir akte dayanmayarak başkaları tarafından işgal edilmekte ise onbeş gün içinde tahliyesi için borçluya veya işgal edene bir tahliye emri tebliğ edilir. Bu müddet içinde tahliye edilmezse zorla çıkarılıp taşınmaz alıcıya teslim olunur." hükmünü içeren İ.İ.K 135.Maddesi uygulanır.
3- İİK133maddesi gereğince taraflara tebliğine yer olmadığına bilgi amaçlı çıkartılmasına bila gelmesi halinde satışa etki etmeyerek satışn yapılmasına,
4- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
5- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi ve satış ilanını görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/33426 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR