GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli/Darıca'da dubleks daire satılıktır

GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00983042
Şehir : Kocaeli / Darıca
Oda Sayısı : 3+1
: 161
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Teras Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 18.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7998 ESAS
Muhammen Bedeli
:
786,790 TL
Birinci Satış Günü
:
14.06.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
09.07.2019 11:20
Satış Yeri
:
Gebze Adliyesi B Blok 1.Kat B-116 Mezat Salonu, Gebze/Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GEBZE 4. İCRA DAİRESİ
2018/7998 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Kocaeli İli Darıca İlçesi 1812 ada 1 parselde bulunan 3.593,00 m2 alanlı "Betonarme Dokuz Adet İkiz Bina ve Arsası" nitelikli ana taşınmazın üzerinde bulunan A-2 blok zemin kat (2) numaralı dubleks meskendir. Tam hisselidir. 1/18 Arsa payı vardır. Zemin tipi kat mülkiyetidir. Darıca ilçesi Cami Mahallesi; Bilal, Serpil, Baycan ve Ferruh Sokaklara cephelidir. Bodrum katta sığınak ve wc vardır. Zemin katta antre, salon, mutfak, wc ve önünde teras vardır. Zemin kata içerden merdiven ile üst kata çıkıldığında üç oda, banyo, antre ve (odalardan bir tanesi özel banyolu) ve önünde teras mevcuttur. Odalar ve salon zemini lamine parke, ıslak hacimler seramik, banyonun duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Site içersinde bahçe düzenlemesi vardır ve ortak yüzme havuzu mevcuttur. Bina kartonpiyerli ve saten boyalıdır. İç kapı ve kasalar mobilya doğramalı, dış doğramalar renkli plastik ısı camlı doğramalardır. Pencereler ferforje demir korkulukludur. Dairenin net kullanım alanı 161,00 m2 olup brüt inşaat alanı 185,00 m2'dir. Darıca Şehir Merkezinde, resmi kurumlara, bankalara ve okullara yakındır. Çevresinde villa türü yapılar vardır. Site içinde özel güvenliklidir. Ulaşım imkanları çok iyidir. Tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli imar planında konut alanında kalmaktadır. Ayrık nizam 2 kat, TAKS:0.40, KAKS:0,80, Ön Bahçe Çekme Mesafesi 3,00m, Yan Bahçe Çekme Mesafesi 3,00m'dir.
Kıymeti : 786.790,00 TL
KDV Oranı : %8
1. Satış Günü : 14/06/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 09/07/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Gebze Adliyesi B Blok 1.Kat B-116 Mezat Salonu, Gebze/Kocaeli

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7998 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR