GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli/Darıca'da 146 m² dubleks daire icradan satılıktır

GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047187
Şehir : Kocaeli / Darıca
Semt-Mahalle : KAZIMKARABEKİR MAH. / DARICA
: 146
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 0
Bulunduğu Kat : Çatı Katı
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 06.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8515 Talimat
Muhammen Bedeli
:
354,641 TL
Birinci Satış Günü
:
28.10.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
22.11.2019 11:20
Satış Yeri
:
Gebze Adliyesi 1. Kat B Blok B-116 Mezat Salonu Gebze / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GEBZE 4. İCRA DAİRESİ
2019/8515 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZ
Özellikleri : Kocaeli İli, Darıca İlçesi, Darıca Mahallesi, 330 Ada, 3 Parselde 606,00m² yüzölçümlü ana taşınmaz niteliği 4 katlı betonarme apartman ve arsa üzerindeki binanın çatı piyesli mesken vasıflı 2.+ Çatı katındaki 7 nolu bağımsız bölümdür. Tam hisselidir. Taşınmazın 85/606 arsa payı vardır. Adres: Darıca ilçesi, Kazımkarabekir Mahallesi, Sokullu Caddesine cepheli, üzerinde "Baykara İnşaat" yazısı, dış kapı numarası 165 olan, bodrum, zemin, iki normal ve çatı katlarından ibaret, zemin katında bir işyeri, normal katlarının her birinde üç dairesi bulunan, doğalgazlı yeni inşaat binanın, 2.+çatı katında, merdiven çıkışından sağa dönüldüğünnde karşıdaki 7(yedi) nolu dubleks meskendir. Dubleks dairenin giriş katının, antre, salon, muftak, wc, iki oda, banyo, mutfak nişi ve bir terastan ibaret, net kullanım alanı: 146,90m², brüt inşaat alanı:187,72m² olup tüm inşaat işi tamamlanmış, iskan edilir durumda, çelik kapılı, mevcut ancak bağlı değildir. Tüm belediye hizmetlerinden faydalanmakta, ulaşım imkanları iyidir.
İmar Durumu : Taşınmaz imarlı olup, konut alanında kalmaktadır. Ayrık nizam 3 kat, ön ve yan bahçe çekme mesafeleri:3,00-TAKS:0,40-KAKS:1,20'dir.

Kıymeti : 354.641,20 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 28/10/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 22/11/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Gebze Adliyesi 1. Kat B Blok B-116 Mezat Salonu Gebze / KOCAELİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8515 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR