GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli/Darıca'da 114 m² dubleks daire icradan satılıktır

GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047196
Şehir : Kocaeli / Darıca
Semt-Mahalle : CAMİ MAH. / DARICA
Oda Sayısı : 3+1
: 114
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Çatı Katı
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 06.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1611 Talimat
Muhammen Bedeli
:
462,196 TL
Birinci Satış Günü
:
04.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
Gebze Adliyesi 1. Kat B Blok B-116 Mezat Salonu Gebze / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GEBZE 4. İCRA DAİRESİ
2019/1611 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZ
Özellikleri : Kocaeli İli, Darıca İlçesi, Darıca Mahallesi, 1799 Ada, 11 Parselde bulunan 1.254,00m² yüzölçümlü ana taşınmaz niteliği 8 adet üç katlı betonarme bina ve arsa üzerindeki, mesken - dubleks - çatı aralıklı vasıflı zemin+1. Kat 5 nolu bağımsız bölümdür. Tam hisselidir. Meskenin 1/8 arsa payı vardır. Adres: Darıca ilçesi, Cami Mahallesi, Kara Aslan Caddesine cepheli, Doğa Evleri isimli site içerisinde, site giriş '112 nolu ve dış kapı numarası '5 olan (5) nolu çatı piyesli dubleks meskendir. Daireye girişte salon, açık mutfak, duş-wc, içeriden merdiven ile çatı katına çıkıldığında, üç oda, duş-wc, hol ve iki adet balkon bulunmaktadır. Daire çelik kapılı ve doğalgaz kombi ısıtmalıdır. Dairenin net kullanım alanı 114,30m², brüt inşaat alanı 153,93m²'dir. Taşınmaz yeni yapıdır. Site içerisinde, bahçe düzenli ve bakımlıdır. Daire, Darıca şehir merkezinde, ticaretin yoğun olduğu bölgede, bankalar ve resmi kurumlara çok yakın konumdadır. Çevresinde konut ve işyeri türü yapılar mevcuttur. Tüm belediye hizmetlerinden faydalanmakta olup ulaşım imkanları çok iyidir.
İmar Durumu : Taşınmaz imarlı olup, konut alanında kalmaktadır. Ayrık nizam, 2 kat, TAKS:0,40, KAKS:0,80, komşudan ve yoldan çekme mesafesi 3,00m'dir.
Kıymeti : 462.196,40 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 04/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 29/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Gebze Adliyesi 1. Kat B Blok B-116 Mezat Salonu Gebze / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1611 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR