GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli Çayırova'da çatı arası piyesli 162 m² daire icradan satılıktır

GEBZE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027316
Şehir : Kocaeli / Çayırova
Semt-Mahalle : AKSE MAH. / ÇAYIROVA
: 162
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 19.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1407 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,984 TL
Birinci Satış Günü
:
12.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Gebze Adliyesi B Blok 1.Kat B-116 Mezat Salonu, Gebze/Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GEBZE 4. İCRA DAİRESİ
2018/1407 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Kocaeli İli Çayırova İlçesi Akse Mahallesi 1326 ada 61 parselde 453,00 m2 yüzölçümlü "5 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası" nitelikli ana taşınmazda 3.katta bulunan "Çatı Arası Piyesli Mesken" vasıflı (8) numaralı bağımsız bölümdür. Tam hisselidir. Dairenin 84/453 arsa payı vardır. Adres olarak Çayırova İlçesi, İnönü Mahallesi, 132 Sokağa cepheli, Yıldız Apartmanı, dış kapı numarası 17 olan binada, 3. katta, merdiven çıkışının solundaki (8) nolu çelik kapılı çatı arası piyesli meskendir. Dairenin bulunduğu binada her katta iki daire bulunmaktadır. Daireye girişte, üç oda, salon, mutfak, banyo – tuvaleti beraber, antre ve hol mevcuttur. Dairenin çatı katı ayrı bir çelik kapı açılarak çatı katından girişi yapılmış ve bu şekilde kullanılıyor. Alt daireye giriş katı ise boş olduğu görülmüştür. Üst kata merdiven ile içeriden çıkıldığında, iki oda, salon, banyo, antre, ve önünde terası mevcuttur. Daire plastik badanalı, kartonpiyerli, amerikan panel iç, plastik ısı cam dış doğramalı dairede, salon ve odaların zemini tamamen lamine parke, ıslak hacimlerin zemini seramik, banyo ve tuvalet duvarları tavana kadar fayans kaplanmıştır. Dairde doğal gaz kombi ısıtmalı olup doğal gaz bağlı değildir. Daire, net 162,00 m² olup, brüt 188,00 m²'dir. Taşınmazın bulunduğu yapı yeni yapılmıştır. Çayırova şehir merkezine uzak, çevresinde yoğun olarak konut türü yapılarla çevrilidir. Ulaşım imkanları iyidir. Tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.


İmar Durumu : Çayırova Belediye Başkanlığı’nın 03.04.2018 tarih, 3464 sayılı imar durumu yazısında kıymet taktiri yapılan taşınmazın, 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında, Konut Alanında kalmakta olup, Ayrık Nizam, 4 kat, TAKS : 0,40, KAKS :1,60 olduğu belirtilmiştir.


Kıymeti : 450.984,30 TL
KDV Oranı : %8
1. Satış Günü : 12/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 07/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Gebze Adliyesi B Blok 1.Kat B-116 Mezat Salonu, Gebze/Kocaeli.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1407 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR