KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli Başiskele'de dubleks daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027413
Şehir : Kocaeli / Başiskele
Semt-Mahalle : YENİKÖY MERKEZ MAH. / BAŞİSKELE
: 113
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 19.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2212 Esas
Muhammen Bedeli
:
300,160 TL
Birinci Satış Günü
:
13.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
09.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2019/2212 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Başiskele İlçe, 427 Parsel, YENİKÖY Mahalle, 6 Pafta, J Blok, Zemin+1 kat, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdiri istenen taşınmazın yer aldığı, Kocaeli İli, Başiskele İlçesi, Yeniköy mahallesi, 427 parsel sayılı taşınmaz Başiskele Belediyesi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında Konut Alanı kullanımında kalmaktadır. Parseldeki yapılanma koşulları Ayrık yapı nizamı, kat adedi 2 kattır. Taban Alanı Katsayısı (TAKS) = 0,30, Kat Alanı Katsayısı (KAKS) = 0,60, çekme mesafeleri imar yolu cephelerinde min. 5,00 metre ve yan bahçe min. 3,00 metredir. 427 parsel sayılı taşınmaz 3194 sayılı İmar Kanununun 18. maddesi uygulaması görmemiş durumda kadastro parselidir. Taşınmaz Başiskele Belediyesi sınırları içerisinde olup yüzölçümü 13.124,36 m² dir. Taşınmaz yerleşim olarak Kocaeli İli, Başiskele İlçesi, Yeniköy Merkez mahallesi, Çağdaş caddesi, Dış kapı No: 37/19 posta adresinde yer almaktadır. Meskûn alanda olup etrafında orta yoğunlukta konut yapılaşmaları mevcuttur. Ana arter ve toplu taşım güzergâhı olan Yeniköy caddesine yakın mesafede olduğu için ulaşım imkânları iyi düzeydedir. Yol, su, kanalizasyon, çevre temizlik gibi belediye hizmetlerinden ve elektrik, telekomünikasyon gibi diğer kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parselin topoğrafik yapısı eğimsiz olup zemin parametreleri Önlemli Alan (ÖA-1.1) sınıfındadır.Kocaeli İli, Başiskele İlçesi, Yeniköy mahallesi, 427 parsel sayılı taşınmaz üzerinde, betonarme karkas olarak inşa edilmiş 30 adet blok bulunmaktadır. Kıymet takdiri istenen taşınmaz kat mülkiyeti kurulmuş, J blok, zemin + 1.normal kat, 224/13440 arsa paylı, 1 nolu bağımsız bölümdür. Ana gayrimenkul Başiskele Tapu Sicil Müdürlüğü?nde incelenen kat irtifakına esas mimari projesine göre: Zemin kat + 1 normal kattan oluşan toplam 2 katlı olarak inşa edilmiştir. Ana yapıda 2 adet dubleks mesken bulunmakta olup site genelinde 60 adet bağımsız bölüm kayıtlıdır. Site çevresi betonarme duvar üzeri çit ile çevrili olup site çevresinde belirli noktalarda güvenlik kameraları bulunmaktadır. Site giriş kapıları otomatik demir kapı şeklinde olup site içerisinde açık otopark alanı vardır. Ana taşınmazın dış cephesi sıvalı ancak boyalı değildir. Çatısı ahşap çatı olup üzeri kiremit ile kaplıdır. Kıymet takdirine konu olan J blok, 1 nolu bağımsız bölüm kat irtifakına esas mimari projesine göre alanı net 113,25 m² - brüt alanı 128,00 m² dir. Dubleks mesken içerisinde zemin katta antre, salon, mutfak, 1 adet banyo ve 1 adet teras, 1.normal katta hol, 3 adet oda, 1 adet banyo ve 1 adet balkon yer almaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap panel kapı, pencereler PVC, camlar ısı yalıtımlı çift camdır. Zemin kaplamaları salon ve odalarda laminant parke, mutfak, balkon ve ıslak hacimlerde seramiktir. Mutfakta MDF malzemeden üretilmiş mutfak dolabı ve mermerit tezgah bulunmaktadır. Isınma doğalgaz yakıtlı kombi ile sağlanmaktadır.


Adresi : Yeniköy Merkez Mah. Çağdaş Cad. No:37/19 Başiskele / KOCAELİ
Yüzölçümü : 13.124,36 m2
Arsa Payı : 224/13440
İmar Durumu : İmar planında konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 300.160,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 257,64 m2 lik kısmında Botaş lehine daimi irtifak hakkı vardır.
1. Satış Günü : 13/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 09/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2212 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR