KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli/Başiskele'de bahçeli müstakil ev icradan satılacaktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945551
Şehir : Kocaeli / Başiskele
Oda Sayısı : 7+1
: 258
Banyo Sayısı : 3
Bulunduğu Kat : Müstakil
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1880 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
650,795 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
13.05.2019 14:20
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2018/1880 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli Başiskele Bahçecik Mah. 6186 Parsel B Blok 2 nolu Tribleks Mesken satışa çıkartılmıştır.
Kocaeli Başiskele Şehitekrem Mahallesi İznik Caddesi Doktorlar Sitesi B Blok No: 148 adreslidir. Bölgedeki Bahçecik Camiinden hareketle, bölgenin önemli arterlerinden İznik Caddesine bağlanılıp, bu cadde üzerinde kuzey yönünde yaklaşık 500 m. ilerlenirse sağ kol üzerinde kalan Doktorlar sitesine ulaşılmış olunur. Taşınmazın çevresinde üst gelir gruplarının ikamet amaçlı olarak kullandıkları benzer özelliklere sahip yapıların yer aldığı site tarzı yapılaşmalar, güney yönde 2-3 katlı deprem kalıcı konutları , bahçeli müstakil mesken yapılaşmaları bulunmaktadır. Bölgede tüm alt yapı hizmetleri tam olup, ulaşım problemi bulunmamaktadır. Konu taşınmaz? 6.717,58m² yüzölçümündeki parsel üzerinde, betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş ayrık nizamda A, B, C, D, E, F, ve G Blok olarak adlandırılmış 7 adetmüstakil blok bulunmaktadır. Site etrafı duvarla çevrilmiş olup girişte kumandalı bariyer mevcuttur. Konu taşınmaz ana gayrimenkul arsanın güney doğu sınırına paralel olarak konumlanmış 3 binanın ortasında kalan B blok'tur. B Blok bodrum kat, zemin kat, 1 normal kat olmak üzere 3 katlıdır.Site uzak deniz manzralı olup açık yüzme havuzu vardur. Peyzajı tamamlanmıştır. Yapının tüm cepheleri sıva üzeri akrilik esaslı boyalıdır. Yol üzeri alanlar ve site içi alanlar otopark olarak kullanılmaktadır.
Değer Takdirine Konu Taşınmaz : B Blok 2 nolu bağımsız bölüm bodrum, zemin ve 1 normal katlı içten merdivenli villadır. Tam cepheli müstakil yapıdır. Konu bağımsız bölüm, mimari projesine göre bodrum katı yaklaşık brüt 40 m², zemin katı 145 m² + 32m² teras ve 1. normal katı 109m² alanlıdır.T oplamda brüt 294m² + 32 m² teras , net 258m² + 32 m²alanlıdır. Projesinde bodrum katı hobi odası, hidrofor odası, depo, zemin katı salon, 1 adet oda, giyinme odası, antre, hol, mutfak, banyo-wc ve 1 adet teras, 1. normal katı ise 3 adet oda, 2 adet giyinme odası, hol, 2 adet banyo ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Ana giriş kapısı çelik kapı, pencere doğramaları PVC ısıcamlıdır. Taşınmaz kısmi havuz ve uzak deniz manzaralıdır. Keşif esnasında bina içine girilememiştir. Ana taşınmaz arsa 17.01.2013 Tarihli Başiskele Uygulama İmar Planında Konut Alanında kalmakta ayrık nizam TAKS:0,20-KAKS:0,40 Hmax: 6,50 m. 2 kat yapılaşma şartına sahiptir.
Yüzölçümü : 6.717,58 m2 Arsa Payı : 1/7
İmar Durumu : Dosyasındadır. Kıymeti : 650.795,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 31/12/2013 Tarihli yönetim planı şerhi, ipotek ve haciz şerhleri mevcuttur.
1. Satış Günü : 16/04/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 13/05/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu satış ilanının gazete ilanı ve e satış portalında yayınlanan ilan İ.İ.K nun 127 maddesi uyarınca kendisine tebligat yapılamayan tüm ilgililere tebligat yerine kaim olacaktır.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1880 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR