KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli Başiskele'de 69 m² daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131667
Şehir : Kocaeli / Başiskele
Semt-Mahalle : DÖNGEL MAH. / BAŞİSKELE
Oda Sayısı : 2+1
: 69
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/302 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
05.05.2020 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ NOT: Araç Vizyon Yediemin Rahmiye Mah. Aslı Sk. No:7 Kartepe

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2019/302 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Başiskele İlçe, 311 Ada, 6 Parsel, DÖNGEL Mahalle, A Blok, Zemin Kat, 2.Giriş, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Tapu Kaydı:Kocaeli İli, Başiskele İlçesi, Döngel Mahallesi, 311 ada 6 parsel numaralı, 1.969,54,oo m² alanındaki arsa üzerinde bulunan, kat irtifaklı, "Arsa" ana taşınmaz niteliklisitenin A Blok 2.Giriş Zemin Kat 1 no.lu bağımsız bölümü olan MESKEN dir. 12/512 arsa paylıdır, herhangi bir eklentisi yoktur,tamamı Sami oğlu REFİK ŞAHBAZOĞLU adına kayıtlıdır. İmar Durumu: Başiskele Belediyesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında %40 taban alanında 2 kat yapılaşma koşullarında "Konut Alanında" kalmaktadır. Taşınmazın bulunduğu site imar durumuna uygun olarak yapılmış, kat irtifakı kurulmuş, kat mülkiyeti kurulmamıştır.Konu taşınmaz projedeki yeri ile uyumludur.Halihazır durumu: Kıymet takdirine konu taşınmaz yeni yapılmış, 3 bloktan oluşmuş sitede, A Blokta, 2.girişte, B Bloka bakan cephede, zemin katta bulunan 2+1, toplam 69,50 m² alanındaki dairedir. 2 balkonu vardır. İçinde kiracının oturduğu ifade edilmiştir. İçi gezilememiş, projesi üzerinden yapılan incelemede dairenin projedeki yeri ile örtüştüğü görülmüştür. Bulunduğu bina 17.07.2014 tarihli yapı ruhsatı ile yapılmıştır. Meskun alandadır, yeni yapılan kapalı pazar alanına çok yakındır, alt yapı ve ulaşım sorunu yoktur, her türlü belediye hizmetinden yararlanmaktadır.Değerini etkileyen olumlu nitelikleri: 17 Ağ.1999 depreminden sonra yapılmış, yeni binada bulunması, kaloriferli olması, meskun alanda olması. Değerini etkileyen olumsuz nitelikleri: Bulunduğu sitede güvenlik, peyzaj gibi donatıların olmaması, küçük daire olması, zemin katta bulunması.
Adresi : Döngel Mah. 311 Ada 6 Parsel Başiskele / KOCAELİ
Yüzölçümü : 1.969,54 m2
Arsa Payı : 12/512
İmar Durumu : İmar planında konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 09/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 05/05/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/302 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR