KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli Başiskele'de 104 m² dubleks daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01034342
Şehir : Kocaeli / İzmit
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZGÜR KOCAELİ 05.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4696 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
198,853 TL
Birinci Satış Günü
:
20.09.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
18.10.2019 14:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2019/4696 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Başiskele İlçe, 5605 Parsel, YUVACIK Mahalle/Köy, A2/BLOK -/2+ÇATI KATI ARASI 29 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM DUBLEKS MESKEN Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz, Paşadağ Mahallesi,Hastane Cadde üzerinde bulunmaktadır. Yakın çevresinde, genellikle bodrum+zemin+2 katlı binalar bulunmaktadır. Bölge genellikle konut ve ticari fonksiyonlu gelişmiştir. Doluluk oranı %50 dolaylarındadır. Taşınmaza yakın mesafede Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, eğitim kurumları ve genellikle düzenli yapılaşma göstermiş konut nitelikli yapılar yer almaktadır. Bölge alt yapı hizmetlerinden tam olarak istifade etmektedir.Değerleme konusu taşınmaz Kocaeli İli, Başiskeleİlçesi, YuvacıkMahallesi, 5605 parsel üzerinde 7 bloklu olacak şekilde inşaası devam eden sitedir. Site inşaatı tamamlanmamış, bazı bloklar inşa edilmemiş, inşa edilen bloklar inşa aşamasındadır. Konu mülkün konumlu olduğu A2 blok A1 blok ile birlikte bitişik inşa edilmiş olup vaziyet planına ve yerindeki durumuna göre parselin güneyinde, A2 blok ana kütlenin kuzeyinde yer almaktadır. A2 Blok2 bodrum+zemin+2 normal kat ve çatı arası piyesi katından oluşmakta olup toplamda 5 katlıdır. Onaylı mimari projesine göre; 2. bodrum katta kapalı otopark alanı ve sığınak alanları, 1.bodrum+zemin katta 10 adet dubleks mesken, 1. normal katta 10 adet mesken, 2. normal kat ve çatı arası piyesi katında 10 adet dubleks mesken olmak üzere toplam 30 adet bağımsız bölüm vardır. Binanın dış mantolama üzeri dış cephe boyalı, giriş kapısı takılmamış, merdiven ve sahanlık alanları mermer kaplamdır. Binada asansör mevcut değildir. Site inşaatı 2011 yılında başlamıştır.Bağımsız bölüm blok giriş kapısına göre sağ arka taraftaki üç bağımsız bölümün ortasında yer almaktadır. Başiskele Belediyesi İmar Müdürlüğü arşivinde incelenen kat irtifakı projesine göre 2 normal katı net: 44 m², brüt: 51 m² alanlı olup antre, salon, mutfak, balkon hacimlerinden, çatı piyesi net: 60 m², brüt: 69 m² alanlı olup hol, 2 oda, banyo, balkon ve teras hacimlerinden oluşmaktadır. Bağımsız bölüm toplam net:104 m², brüt: 120 m² alanlıdır. Giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları panel kapı, pencereleri PVC doğramadır. Zeminleri ıslak hacimlerde seramik, diğer hacimlerde şap beton halde, duvarları ıslak hacimlerde seramik, diğer hacimlerde alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Kalorifer petekleri, mutfak dolabı, tezgahı, vitrifiye ve armatürleri monte edilmemiştir. Bağımsız bölüm %80 inşaat seviyelidir.
Adresi : Paşadağ Mahallesi Hastane Caddesi İrem Bağı Sitesi No: 12/1 Daire:29 Başiskele / Kocaeli Başiskele / KOCAELİ
Yüzölçümü : 11.783,80 m2
Arsa Payı : 1/171
İmar Durumu :dosyasındadır.
Kıymeti : 198.853,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 20/09/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 18/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4696 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/07/2019

İsmet ÖDEN
İcra Müdür Yardımcısı
177519

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR