KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli Başiskele'de 100 m² dubleks daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064603
Şehir : Kocaeli / Başiskele
Semt-Mahalle : DÖNGEL MAH. / BAŞİSKELE
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Çatı Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/59140 ESAS
Muhammen Bedeli
:
290,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
24.12.2019 10:15
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2019/59140 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Başiskele İlçe, 484 Ada, 2 Parsel, DÖNGEL Mahalle/Köy, Kat:2+Çatı , Blok:K, 10 Nolu Bağımsız Bölüm Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz, Barbaros Mahallesi, Beyazıt Caddesi, Elitium Trio Sitesi, K Blok, Dış Kapı No: 27K, Kat :2+Çatı, Daire: 10, Başiskele, KOCAELİ adresinde yer almaktadır. Tapu kayıtlarında, K Blok, 10 bağımsız bölüm numarasına sahip, kıymet takdirine konu olan taşınmaz, projesine göre, yer aldığı binanın 2. Normal+ çatıkatında ve bina girişine göre sol-öncephesinde yer alan dubleks meskendir. Taşınmaz Elitium Trio isimli sitede yer almaktadır. Site içerisinde,projesinde ve mahallinde 11 adet konut bloku, 1 adet havuz ve güvenlik hizmeti bulunmaktadır. Keşif tarihinde havuz ve güvenlik hizmetinin henüz aktif olmadığı görülmüştür. Bina blok inşaatları ve çevre düzenlenmesi tamamlanmıştır. Site içerisinde fazla sayıda boş ve satılık daire yer almaktadır.Taşınmazın yer aldığı bina, bodrum kat + zemin kat + 2 normal kat+ çatı katındanoluşmaktadır. Bina giriş kapısı camlı demir doğrama, bina holleri ve merdivenleri seramik ile kaplıdır. Binada asansör bulunmamaktadır. Bina dış cephesinde yalıtımlıdır. Taşınmaz projesine göre;3 oda, 1 salon+ mutfak, 1 banyo, 1 wc,2 antre ve 1 adet balkon ve 1 adet açık teras hacminden oluşmaktadır. Taşınmaz projesine göre,teras dahil toplam 100 m2 net,111m2 brüt alana sahiptir. Keşif tarihinde, taşınmazın kapısının kilitli olması nedeni ile dava konusu taşınmaz içerisinde inceleme yapılamamıştır. Emsal olması açısından, aynı blokta yer alan kapısı açık, boş bir mesken incelenmiştir. İncelenen emsal mesken içerisinde oda zeminlerinin laminant parke ile, ıslak hacim ve mutfak zeminlerinin seramikile kaplı olduğu görülmüştür. Oda duvarları saten alçı üzeri boyalı, ıslak hacimlerde duvarlar fayans ile kaplıdır. Mutfakta ahşap mutfak dolabıve mermeritmutfak tezgahı bulunmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap panel, pencereler PVC doğramadır. Isınma doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır.
İMAR DURUMU
Başiskele Belediyesi İmar Biriminden alınan şifahi bilgiye göre dava konusu taşınmazın yer aldığı parsel, 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı dahilinde ve Konut Sahasısınırları içerisinde yer almaktadır. Parselin yapılaşma koşulları TAKS: 0.40, KAKS:1.20, Hmax:3 kat olarak verilmiştir.
Yüzölçümü : 5.476,96 m2
Arsa Payı : 5301/547696
Kıymeti : 290.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 27/11/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 24/12/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/59140 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR