KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli Başiskele'de 100 m² daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01152583
Şehir : Kocaeli / Başiskele
Semt-Mahalle : YUVACIK YAKACIK MAH. / BAŞİSKELE
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 18.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/151493 ESAS
Muhammen Bedeli
:
290,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.05.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
04.06.2020 15:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2019/151493 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Taşınmazın kaydı ve özellikleri:Kocaeli İl, Başiskele İlçe, 112 Ada, 19 Parsel, YUVACIK Mahalle/Köy, Zemin kat, A2 Girişi, 1 nolu bağımsız bölüm
Taşınmaz Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yakın konumda, meskun alandadır, Serdar Mahallesi Parkına çok yakın, Başiskele Belediyesine 750 mt. Mesafededir, alt yapı ve ulaşım sorunu yoktur, her türlü belediye hizmetinden yararlanmaktadır. Bulunduğu Şevval Sitesi isimli site bitişik 3 bloktan (A1-A2-A3 Blok) oluşan, blokların ortasındaki alanı açık otopark olarak kullanılabilen, 3 katlı olarak, yeni yapılmış bir site olup, sitede oturum vardır, hemen her dairenin iskan edildiği görülmüştür. Daire gezilmiş, orta blokta olduğu, giriş katta olduğu, ara daire olduğu görülmüştür. Dairenin içi gezilmiş, iç kapıların ahşap lamine kapı, ıslak zeminlerin seramik, kuru zeminlerin laminant parke, alçıpan spot aydınlatma, laminat mutfak dolabı, duşakabin, banyo dolabı olduğu, evde kullanılan malzemelerin çok lüks olmamakla birlikte kaliteli ve iyi durumda olduğu, 3 yatak odası, salon, mutfak, tuvalet, banyo ve 2 balkondan ibaret dairenin projesine göre 111 m² brüt, 100 m² net alanında olduğu, doğalgaz kat kaloriferli (kombili) olduğu görülmüş, borçlu tarafından iskan edildiği ifade edilmiştir.Değerini etkileyen olumlu nitelikleri: Yeni yapılmış sitede bulunması, sitede oturan sayısının çok olması, otopark sorunu bulunmaması, evdeki yapı malzemelerinin iyi durumda olması.Değerini etkileyen olumsuz nitelikleri: Giriş katta bulunması
Adresi : Serdar Mah. Ekberşah Sokak No:29 Şevval Sitesi A/2 Blok D:1Başiskele Kocaeli
Yüzölçümü : 2.195,00 m² Arsa Payı : 68/2195
İmar Durumu :Başiskele Belediyesi 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında ayrık nizam %30 taban alanında, 3 kat yapılaşma koşullarında "Konut Alanında" kalmaktadır, imar parselidir, 10 metrelik imar yoluna cephelidir. Üzerindeki binalar imar durumuna uygun olarak yapılmış, iskanları alınmış, kat mülkiyeti kurulmuştur.
Kıymeti : 290.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :23/12/2017 yönetim planı mevcut-30/07/2018 tarihli -7995 yevmiye numaralı kat mülkiyetine çevrilmiştir. Ayrıca tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 04/05/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 04/06/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/151493 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR