KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli Bahçecik'de 111 m2 dubleks daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063832
Şehir : Kocaeli / Başiskele
Oda Sayısı : 3+1
: 111
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Teras Katı
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11888 ESAS
Muhammen Bedeli
:
252,914 TL
Birinci Satış Günü
:
02.12.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
27.12.2019 14:30
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ
2019/11888 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli Başiskele Bahçecik Mah. Seymen Mevki 109 Ada 21 Parsel B Blok 1. Normal Kat+Çatı Piyesli B1 Giriş 7 nolu mesken satışa çıkartılmıştır.
Taşınmaz başiskele belediyesi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında Konut Alanı kullanımında kalmaktadır. Parseldeki yapılanma koşulları Ayrık yapı nizamı, kat adedi 2 kattır. Taban Alanı Katsayısı (TAKS) = 0,40, Kat Alanı Katsayısı (KAKS) = 0,80 olarak belirlenmiştir. Yaklaşma mesafeleri imar yolu cephelerinde min. 5,00 metre, yan bahçede min. 3,00 metredir. Meskûn alanda olup etrafında orta yoğunlukta konut ve iş yeri yapılaşmaları mevcuttur. Ana arter ve toplu taşım güzergâhı olan Hürriyet caddesine yakın mesafede olduğu için ulaşım imkânları iyi düzeydedir.Yol, su, kanalizasyon, çevre temizlik gibi belediye hizmetlerinden ve elektrik, telekomünikasyon gibi diğer kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parselin topoğrafik yapısı eğimli olup zemin parametreleri Uygulama Alanı (UA-1) sınıfındadır.109 ada 21 parsel sayılı taşınmaz 3194 sayılı İmar Kanunu?nun 18. maddesine istinaden yapılan imar uygulaması sonucu oluşmuş imar parselidir. Betonarme karkas olarak inşa edilmiş, 24.03.2016 tarih, 2016/195 nolu Yeni Yapı Ruhsatı olan, kat irtifakı kurulmuş, A ve B Bloklardan oluşan 4 katlı binalar yer almaktadır. Kıymet takdirine konu olan taşınmaz B Blok, 1.normal kat+ çatı piyesi, B1 girişi, dubleks mesken nitelikli, 7 nolu bağımsız bölümdür. B1 Blok girişi batı yönünde, bodrum kat seviyesindedir. Projesine göre: Bodrum kat +zemin kat+ 1 normal kat + çatı piyesinden oluşan toplam 4 katlı olarak inşa edilmiştir. Ana yapıda bodrum ve zemin katta 4 adet dubleks mesken, 1.normal katta her biri çatı piyesiyle irtibatlı 4 adet dubleks mesken bulunmakta olup toplam 8 adet bağımsız bölüm kayıtlıdır. Mesken net 111,35m² - brüt alanı 136,71 m² dir. Dubleks mesken içerisinde 1.Normal katta antre, salon, mutfak, wc ve 2 adet balkon, çatı piyesinde hol, 3 adet yatak odası, banyo, balkon yer almaktadır. Zemin kaplamaları odalarda laminant parke, mutfak, balkon ve ıslak hacimlerde seramiktir. Giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap panel kapıdır. Pencere doğramaları PVC, camlar ısı yalıtımlı çift camdır. Isınma doğalgaz yakıtlı kombi ile sağlanmaktadır.
Adresi : Seymen Mah., Öğretmenler Cad., Dış Kapı No;6/1B Başiskele / KOCAELİ
Yüzölçümü : 2.206,00 m2 Arsa Payı : 14/400
İmar Durumu : Yukarıdadır. Kıymeti : 252.914,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 06/10/2016 Tarihli yönetim planı şerhi,İpotek ve haciz şerhleri mevcuttur.
1. Satış Günü : 02/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 27/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu satış ilanının gazete ilanı ve E Satış Portalda yayınlanan ilan tapuda adresi bulunmayan ve kendisine adli tebligat yapılamayan tüm ilgililere İ.İ.K nun 127 madde kapsamında tebligat yerine kaim olacaktır.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11888 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR