KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli Arızlı'da 224 m² dubleks daire icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180634
Şehir : Kocaeli / İzmit
Semt-Mahalle : ARIZLI MAH. / İZMİT
Oda Sayısı : 4+2
: 224
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Bodrum ve Zemin

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/18444 Esas
Muhammen Bedeli
:
470,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.08.2020 15:30
İkinci Satış Günü
:
11.09.2020 15:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KOCAELİ
8. İCRA DAİRESİ
2019/18444 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
TAŞINMAZIN kaydı ve Özellikleri :Kocaeli İl, İzmit İlçe, 168 Ada, 1 Parsel, Ş.ARIZLI Mahalle/Köy, Bodrum+Zemin kat, 2 Nolu Bağımsız Bölüm
Kat irtifakı kurulmuş, kat mülkiyetine geçilmemiştir.Üzerindeki bina imar durumuna uygun olarak yapılmıştır. İzmit'in son yıllarda çok rağbet gören yüksek eğimli bölgelerinden olan Arızlı'da, Radar Caddesi isimli cadde üzerinde bulunmaktadır. Bulunduğu müstakil bina yaklaşık 5 yıllık olup, Arızlı Irak Konutlarına yakındır, yakın çevresinde çok sayıda site ve yeni binalar yapılmıştır, ODTÜ KYÖD Kolejine giden yol üzerindedir, meskun alandadır, alt yapı ve ulaşım sorunu yoktur, her türlü belediye hizmetinden yararlanmaktadır, manzarası güzeldir.taşınmaza girilememiş, iskan edilir vaziyette tamamlanmış olduğu ifade edilmiş, projesi üzerinden yapılan incelemede ters dubleks daire olduğu, 2 salonlu, 4 odalı olduğu, net 224 m² alanında olduğu anlaşılmıştır.değerini etkileyen olumlu yönleri Manzarasının güzel olması, yeni yapılmış binada bulunması ; olumsuz yönleri ise Site içinde değil, müstakil apartmanda bulunması, çok geniş olmasıdır.
Yüzölçümü : 501 ,00 m²
Arsa Payı : 627/2004
İmar Durumu : ''Konut Alanında" kalmaktadır.
Kıymeti : 470.000,00 TL (kıymeti Kocaeli 2.İcra Hukuk Mahkemesi'nin 17/12/2019 tar. 2019/303 esas sayılı dosyasınca belirlenmiş olup ; satış bu değer üzerinden hazırlanmıştır.
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında oldu gibidir
1. Satış Günü : 11/08/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 11/09/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/18444 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR