KIZILTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kızıltepe'de 3+1, 164 m² daire icradan satılıktır

KIZILTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00960198
Şehir : Mardin / Kızıltepe
Semt-Mahalle : MEDYA MAH. / KIZILTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 164
Yayınlandığı Gazeteler

YURT HABER 11.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5389 ESAS
Muhammen Bedeli
:
146,928 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
21.05.2019 15:00
Satış Yeri
:
İcra Müdürlüğü Kalemi Önü - Adliye Sarayı KIZILTEPE / MARDİN
TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIZILTEPE
İCRA DAİRESİ
2018/5389 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Mardin ili, Kızıltepe ilçesi Cumhuriyet Mah.1240 ada 13 parselde kayıtlı 5. kat 17 nolu mesken vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz Cumhuriyet (Medya) Mah. Mardin yolu üzeir Emre Apt. Deniz Şeker İnşaat arasında bulunan binanın 5. katno: 17 Kızıltepe / Mardin adresinde yer almaktadır. Taşınmazın yer aldığı bina 1003,16 m2 büyüklüğündeki arsa üzerinde konumlanmış olup bodrum+Zeminkat+ Asma Kat + 7 normal kat apartman olarak inşaat edilmiştir. Taşnımaz bina girişine göre ön cephede kalmaktadır. Yakınında ticari işletmeler eğitim kurumları bulunmaktadır. Bulunduğu yere belediye hizmetleri ve diğer alt yapı hizmetleri getirilmiştir. Taşınmazın projesinde yapılan incelemede net alanının 164,00 m2 olduğu tespit edilmiştir. Satışa konu taşınmaz 1 salon, 3 oda, mutfak, hol,2 banyo+wcve iki balkondan oluşmaktadır. Taşınmaz keşif sırasında kapalı olduğundan içerisine girilememiştir.
Adresi : Cumhuriyet (Medya) Mah. Mardin yolu üzeir Emre Apt. Deniz Şeker İnşaat arasında bulunan binanın 5. katno: 17 Kızıltepe / Mardin
Yüzölçümü : 1.003,16 m2 (bağımsız bölüm net alanı 164,00 m2)
Arsa Payı : 20/850
İmar Durumu :Bitişik nizam 8katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 146.928,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/04/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 21/05/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Kalemi Önü - Adliye Sarayı KIZILTEPE / MARDİN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5389 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR