KIZILTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kızıltepe/İpek Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

KIZILTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00998097
Şehir : Mardin
Yayınlandığı Gazeteler

YURT HABER 20.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/489 ESAS
Muhammen Bedeli
:
106,935 TL
Birinci Satış Günü
:
26.06.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
23.07.2019 15:00
Satış Yeri
:
İcra Müdürlüğü Kalemi Önü - Adliye Sarayı KIZILTEPE / MARDİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIZILTEPE
İCRA DAİRESİ 2019/489 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz Mardin ili, Kızıltepe ilçesi İpek Mahallesi İpek Caddesi 590 ada 15 parselde kain 7.kat 21 nolu bağımsız bölüm mesken vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz İpek Mahallesi pek yoluna cepheli parsel 404. Sokak Muhittinoğlu Apt. Kat: 7 no: 21 Dış Kapı No: 59 Kızıltepe /Mardin adresinde yer almaktadır. Taşınmazın kıymet takdiri esnasında açık olmadığından içerisine girilememiştir. Tapu kaydındaki projesine göre 3 oda 1 salon 1 balkon,, banyo, mutfak, kiler, wc'den oluşmaktadır. Taşınmazın yaklaşık 8-10 yıllık olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın 108,00 m2 alana sahiptir Taşınmaz konum itibari ile Seyda Camisine bazı okul ve bankalara yürüme mesafesindedir.
Adresi : İpek Mahallesi pek yoluna cepheli parsel 404. Sokak Muhittinoğlu Apt. Kat: 7 no: 21 Dış Kapı No: 59 Kızıltepe /Mardin
Yüzölçümü : 404,33 m2
Arsa Payı : 48/1488
İmar Durumu : Şehir imar planında bitişik nizam 8 katlı konut altı ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 106.935,20 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 6306 Sayılı Kanun gereğince riskli yapıdır.Otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır. Diğer şerhler tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/06/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 23/07/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Kalemi Önü - Adliye Sarayı KIZILTEPE / MARDİN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/489 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR