KIZILTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kızıltepe Cumhuriyet Mahallesi'nde 148 m2 daire icradan satılıktır

KIZILTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00887958
Şehir : Mardin / Kızıltepe
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / KIZILTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 148
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YURT HABER 05.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/302 talimat
Muhammen Bedeli
:
13,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.12.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
16.01.2019 11:00
Satış Yeri
:
İcra Müdürlüğü Kalemi Önü - Adliye Sarayı KIZILTEPE / MARDİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIZILTEPE
İCRA DAİRESİ
2018/302 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mardin ili kızıltepe ilçesi Cumhuriyetmahallesi 70 ada /38 noluparselin üzerindebulunanbinadaki 3.kat 6 nolu bağımsız bölüm satışakonu olup .Satışa konu olan taşınmazın60/1056 arsapaylı Mesken niteliğindedir. Satışa konu olan taşınmaz 3.katta bulunmaktadır. Salon,Salon balkonu,oturmaodası ,Mutfak, Mutfak balkonu ,wc,banyo,yatakodası, yatak odası balkonu, yatak odasıduşu, Çocuk odası çocuk odası balkonu, antre, olarak planlandığı kızıltepetapu dairesinin projesinden anlaşımıştır.asansörlü dü.rnetalanı 148,00m2 olupbrütalanı 171,00m2 dir.bitişiknizam 6katlıkonut altı ticaretalanında kalmaktadır.Binanınyapı tarzıbetonermedir
Adresi : CumhuriyetMahallesi 938.Sokak3 Kat 6 Nolu Bağımsız Bölüm.Askerlik ŞubesineYakın Konumdadır. Kızıltepe / MARDİN
Yüzölçümü : 148 m2
Arsa Payı : 60/1056
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı imarplanındabitişik nizam 6 katlı konu altı ticaret alanında kalmaktadır.Binanındayapı tarzıbetonermedir.
Kıymeti : 130.625,56 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındakigibidir.
1. Satış Günü : 13/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 16/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Kalemi Önü - Adliye Sarayı KIZILTEPE / MARDİN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/302 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR