KIZILTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kızıltepe Atatürk Mahallesi'nde 128 m² daire icradan satılıktır

KIZILTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01066122
Şehir : Mardin / Kızıltepe
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / KIZILTEPE
Yayınlandığı Gazeteler

YURT HABER 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/790 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
129,920 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
09.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
Kızıltepe İcra Müdürlüğü Kalemi Kızıltepe Adliyesi 1. kat Kızıltepe/MARDİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KIZILTEPE İCRA DAİRESİ

2018/790 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mardin İl, Kızıltepe İlçe, 595 Ada, 3 Parsel, ATATÜRK Mahalle/Köy, Şenyurtyoluyanı Mevkii, 5 Nolu Bağımsız Bölüm 595 ada, 3 numaralı parselin vasfının tapu kaydında arsa olarak geçtiği, 3 nolu parselin tapu alanı ise 376,88 m² olarak geçtiği, bağımsız bölümün vasfının ise mesken olarak ayrıldığı, 5,92 arsa paylı hissesine karşılık gelen taşınmazın tapu alanı 20,48 m² olduğu ancak tapu kaydında geçtiği gibi 3. kat 5 numaralı bağımsız bölümün Emine Selçuk adına kayıtlı olduğu fen bilirkişinin raporundan anlaşılmıştır. Parsel üzerinde yer alan mesken vasıflı 3. kat 5 numaralı bağımsız bölümün salon, salon balkonu, yaşam odası, mutfak, lw,wc,banyo, yatak odası, yatak odası, duşu, çocuk odası, hol, şeklinde mesken olarak planlandığı, taşınmazın Kızıltepe Tapu dairesindeki projesinden anlaşılmıştır. bağımsız bölümün yaklaşık net alanı :128,50 m², brüt alanı: 152,00 m²' dir. taşınmaz belediyenin elektrik, su, kanalizasyon, ve toplu taşıma hizmetinin verildiği bir mevkide yer almaktadır. Taşınmaz Kilise Caddesine, Eski Hastane Caddesine, Belediyeye, Otogara, Bankalara, okula ve büyük marketlere yürüme mesafesindedir.
Adresi : Atatürk Mah. Cumhurşyet Caddesi, 8 Mart Kadınlar Parkı Karşısı, Geze İnş. Zehra Apt. Kat: 3 No:5 Kızıltepe/Mardin Kızıltepe / MARDİN
Yüzölçümü : 376,88 m2
Arsa Payı : 5/92
İmar Durumu : Şehir İmar Planında Bitişik nizam altı katlı konut altı ticaret alanında kalmaktadır. Binanın yapı tarzı betonarmedir. Her kat için maksimum yükseklik: 3.20 metredir.
Kıymeti : 129.920,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : taşınmazın beyanlar hanesinde 24/12/2012 tarihli yönetim planı vardır.
1. Satış Günü : 14/11/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 09/12/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Kızıltepe İcra Müdürlüğü Kalemi Kızıltepe Adliyesi 1. kat Kızıltepe/MARDİN
---------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/790 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2019 (İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR