KIZILTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kızıltepe/Aşiti Mahallesi'nde 153 m² daire icradan satılıktır

KIZILTEPE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00946428
Şehir : Mardin / Kızıltepe
Semt-Mahalle : AŞİTİ MAH. / KIZILTEPE
: 153
Yayınlandığı Gazeteler

YURT HABER 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/279 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
164,380 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2019 14:40
İkinci Satış Günü
:
16.04.2019 14:40
Satış Yeri
:
İcra Müdürlüğü Kalemi Önü - Adliye Sarayı KIZILTEPE / MARDİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KIZILTEPE İCRA DAİRESİ

2018/279 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :Satışa konu taşınmaz Mardin ili, Kızıltepe ilçesi Alimışmış (Erikli) Mahallesi 118 ada 13 nolu parselde E Blok 37 nolu bağımsız bölüm taşınmazdır. Taşınmaz Aşiti Mah. Robin Sk. Dunaysır Sitesi E Blok Zemin Kat Kızıltepe /Mardin Adresinde yer almaktadır. Cihanpol hastanesine yakın konumdadır. Şehir imar planına 10 katlı konut alanında kalmaktadır. Binanın yapı tarzı betonarmedir. Satışa konu taşınmaz salon, salon balkonu, oturma odası, Mutfak,Mutfak Balkonu, Lw, wc, Banyo, Ebeveyn yatak odası, ebeveyn yatak odası duşu,ebeveyn yatak odası balkonu,hol, antre çocuk odası şeklinde planlandığı tapu dairesindeki projesinden anlaşılmıştır. Keşif sırasında satışa konu taşınmazın kapısı kapalı olduğundan içerisine girilememiştir. Taşınmazı bulunduğu bina asansörlü olup elektrik ve su tesisatının yapılı olduğu gözlenmiştir. Satışa konu taşınmaz bulunduğu blokta her katta 4 daire bulunmakta olup, taşınmaz zemin kat 37 nolu bağımsız bölüm olup asansörden çıkarken asansörün sağ çaprazında yer almaktadır. Taşımazın bulunduğu sitenin iç ve dış işçilik ve malzeme kalitesinin iyi olduğu tespit edilmiş olup bina çift asansörlüdür. Taşınmazın net alanı 153,50 m2 brüt alanı 167,25 m2'dir.
Adresi : Aşiti Mah. Robin Sk. Dunaysır Sitesi E Blok Zemin KatKızıltepe/Mardin
Yüzölçümü : 9.164,17 m2
Arsa Payı : 122013
İmar Durumu : Şehir imar planına 10 katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 164.380,95 TL
KDV Oranı : %8 (KDV oranının değişmesi durumunda satış tarihindeki güncel KDV
oranı esas alınacaktır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/03/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 16/04/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Kalemi Önü - Adliye Sarayı KIZILTEPE / MARDİN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/279 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR