GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kızılcaşar Mahallesi'nde büro vasıflı 4+1 dubleks daire icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889422
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Oda Sayısı : 4+1
: 107
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 07.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1488 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
22.01.2019 10:30
Satış Yeri
:
G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0:40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI(ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2017/1488 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 119508 Ada, 1 Parsel, KIZILCAŞAR-İMAR Mahalle/Köy, 1. kat 22 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın yer aldığı bina ayrık nizam ve betonarme karkas tarzında inşa edilmiş 1 bodrum +zemin+1 normal kat+ çatı katı olmak üzere toplam 4 katlıdır. Binanın tamamı mesken 36 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Bina girişi 2687 .sokaktan ve bodrum kattan sağlanmaktadır.Giriş ve rüzgarlık kapıları alüminyum doğramadır. Bina girişinde zemin mermer, duvarlar kağıt kaplı, tavan alçı sıva üzeri boyalıdır.
Merdiven ve kat hollerinde döşemeler traverten kaplı, duvarlar ve tavanlar boyalıdır.
Merdiven korkulukları kromajlı borudur.
Daire girişleri iç avludan sağlanmaktadır.
Binada asansör ve kapalı otopark alanı mevcuttur.
Binanın bulunduğu semt, belediye sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
KIYMET TAKDİRİ İSTENEN 1. KAT (22) NO.LU BAĞ. BÖL. ÖZELLİKLERİ:
Bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir.
Tek cepheli olup 2687. Sokağa bakmaktadır.
Giriş kapısı çelik, iç kapılar Amerikan Panel, pencereler ısıcamlı ahşap görünümlü PVC doğramadır.
1.kat ve çatı arası katta konumlu taşınmaz fiili durumda antre, hol, 2 oda, salon, açık mutfak, banyo, wc, teras ve 1 balkondan oluşmaktadır.
Birinci katta antre, salon, açık mutfak, wc ve 1 balkon, çatı arası katta hol, 2 oda, banyo ve teras bulunmaktadır.
Antre zemini seramik kaplı, duvarları ve tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalıdır.
Salon ve açık mutfak zemini laminant parke, duvarları kağıt kaplı, tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı ve perde bantlıdır.
Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve üstünde PVC kapaklı dolaplar mevcuttur.
Wc zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir.
Balkon salon ile irtibatlı olup zemini seramik kaplıdır. PVC doğrama ile kapatılmıştır.
Üst kata çıkış merdiveninin basamakları masif ahşap, sahanlığı laminant parke kaplıdır. Merdiven altında dolap bulunmaktadır.
Üst kattaki holün zemini laminant parke kaplı, duvarları ve tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalıdır.
Odaların zeminleri laminant parke, duvarları kağıt kaplı, tavanları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır.
Banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı, alçı panel asma tavanlı ve spot aydınlatmalıdır. Dolaplı lavabo, gömme rezervuarlı klozet, duş teknsi ve duşa kabin bulunmaktadır.
Teras 1 oda ile irtibatlı olup zemini seramik kaplıdır.
Isınma merkezi sistem kalorifer ile sağlanmaktadır.
Meskenin net alanı balkon ve teras dahil 107,17 m² olarak ölçülmüştür. Balkon ve terasın toplam alanı 22,28 m2dir.
Mesken eski malik tarafından tarafımıza gösterilmiş olup içeride kendisine ait eşyaların bulunduğu görülmüştür.
Ankara İli, Gölbaşı İlçesi, Kızılcaşar-İmar Mahallesi 119508 ada, 1 parseli teşkil eden, 2.024,00 m2 yüzölçümlü arsa üzerindeki 3 Katlı Betonarme Büro ve Arsası nitelikli ana taşınmazda yer alan 140/4048 arsa paylı,Büro-Çatı Aralıklı nitelikli, 1. kat (22) numaralı bağımsız bölümün; bulunduğu semt ve mevkii, emsallerinin alım - satım rayiçleri, inşaat tarz ve evsafı, yüzölçümü, inşasında kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi, şehir ve iş merkezine mesafesi, bina içerisindeki ve bölgedeki konumu, yıpranma payı, değerine tesir edecek tüm etkenler ile günün ekonomik koşulları da nazara alındığında arsa payı dâhil değeri; 300.000.-TL (ÜÇYÜZBİN TÜRKLİRASI)
Adresi : Kızılcaşar-İmar Mahallesi, 2687. Sokak, İrem Apartmanı No:5/22 Gölbaşı/Ankara
Yüzölçümü : 107,17 m2
Arsa Payı : 140/4048
İmar Durumu : Gölbaşı Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün, dosyada mevcut 27.12.2017 tarih, E.25092 sayılı yazısında; Ankara İli, Gölbaşı İlçesi, Kızılcaşar-İmar Mahallesi 119508 ada, 1 parselin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığınca onaylanan TEK Yapı Kooperatifi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonu kapsamında “Blok Nizam 2 Katlı Ticaret Alanı” olarak planlandığı, yapılaşma koşullarının Emsal:1,00 Hmax: 8,50m şeklinde olduğu bilgisi verilmiştir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/12/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 22/01/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0:40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1488 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR