KIZILCAHAMAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kızılcahamam/Yenice Mahallesi'nde 190 m² tripleks villa icradan satılıktır

KIZILCAHAMAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979966
Şehir : Ankara / Kızılcahamam
Semt-Mahalle : YENİCE MAH. / KIZILCAHAMAM
Oda Sayısı : 5+1
: 190
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
14.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
Belediye Toplantı ve Nikah Salonu Yenice Mah. Hal Cad. No: 48 Kızılcahamam

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIZILCAHAMAM
İCRA DAİRESİ
2019/9 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Kızılcahamam İlçe, 207 Ada, 1 Parsel, Yenice Mahallesi, Cehennem Deresi Mevkii, 3 Nolu Bağımsız Bölüm. Taşınmaz tapu kaydında Tripleks Villa vasfında olup, zemin ve 2 kattan oluşmaktadır. Binanın cepheleri sihiding kaplamadır. Giriş kapısı çelik doğramadır. Zemin kat salon, koridor, mutfak ve WC'den ibarettir. Ahpaş merdivenle üst kata çıkılmaktadır. 1. Kat 3 Oda ve banyodan ibarettir. 2. Kat 2 Oda ve terastan ibarettir. Salon ve odaların zemini ahşap rabıta, duvarlar saten boyalıdır. Koridor ve mutfak zemini seramik kaplamadır. İç kapıları mobilya kapı, pencereler PVC ve ısıcamldır. Teras üstü yarım olarak kapatılmıştır. Isınma sistemi kombili kat kaloriferidir. Batı ve Güney cehpelidir. Taşınmaz Soğuksu Milli Park girişinde yer almaktadır. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon gibi Belediye hizmetleri mevcuttur.
Yüzölçümü : 190 m²
Arsa Payı : 1/4
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ayrık nizam 3 katlı konut alanı içerisinde kalmakta olup, ön bahçe mesafesi 5 m, arkabahçe mesafesi 3 m'dir.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 14/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Belediye Toplantı ve Nikah Salonu Yenice Mah. Hal Cad. No: 48 Kızılcahamam
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR