ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kırmızıtoprak Mahallesi'nde 216 m2 dubleks daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925767
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : KIRMIZITOPRAK MAH. / VİŞNELİK
Oda Sayısı : 5+1
: 216
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 10.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3029 ESAS
Muhammen Bedeli
:
850000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
22.03.2019 14:00
Satış Yeri
:
6 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ

2018/3029 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İl, Odunpazarı İlçe, Kırmızıtoprak Mahallesi, 13511 Ada, 1 Parsel sayılı 3.398,77 m2 yüzölçümlü A,B ve C Bloklardan oluşan 3 adet 4 katlı karkas bina ve arsası niteliğindeki ana taşınmaz üzerinde, C Blok üçüncü ve çatı katı 12.bağımsız bölüm sayılı dubleks mesken cinsindeki taşınmazın bulunduğu bina betonarme ve karkas sitemde yapılmış olup site içerisinde yer almaktadır. Ortak kullanıma uygun kapalı garajı bulunmakta olup asansörlüdür. Taşınmaz mesken olarak kullanılmaktadır. Dubleks olan dairede 3.katta; salon,3 oda, mutfak, antre, banyo. Ebeveyn banyosu ve balkon bulunmakta olup çatı katında ise; 2 oda, antre,ebeveyn banyosu, üzeri ve etrafı kapatılmış teras kısmı bulunmakta olup toplamda daire; salon, 5 oda, mutfak, antre, banyo, 2 adet ebeveyn banyosu, balkon ve teras mahallidir. Giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap mobilya, salon, 4 oda ve kapalı terasın zemini ahşap laminant parke, mutfak-antre ve bir odanın tabanı granit seramik, ıslak hacim zeminleri seramik kaplanmıştır. Banyoda küvet, duş, lavabo ve klozet bulunmakta olup, ebeveyn banyolarında duş, kabin, klozet ve lavabo bulunmaktadır. Islak hacim duvarları seramik kaplıdır. Diğer duvarlar plastik boyalı ve bir kısmı duvar kağıdı kaplıdır. Pencere doğramaları pvc dir. Mutfakta tezgah, ahşap mobilya dolaplar, eviye ve eviye bataryası bulunmaktadır. Çatı katına çıkış merdiveni alüminyum doğrama ve cam basamaklıdır. Isıtma sistemi doğalgaz yakıtlı merkezi sistem kaloriferlidir. Meskenin elektriği ve suyu mevcut olup bakımlı bir dairedir. Bina Çevre ve şehircilik bakanlığınca yayınlanan inşaat maliyetleri cetvelinde III. Sınıf B gurubu yapı sınıfındadır. Binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının % 6 olduğu kanaatine varılmıştır. Taşınmaz vilayet meydanına yaklaşık kuş uçuşu 1500 metre Eskişehir Adalet Sarayına yaklaşık kuş uçuşu 2800 metre, Atatürk bulvarına yaklaşık kuş uçuşu 650 metre mesafededir. Taşınmazın üzerinde bulunduğu parsel Ali Fuat Güven caddesine ve Pekcan sokağa cepheli olup, bağımsız bölüm Pekcan sokak üzerinde yer almaktadır. Belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır. Ulaşım ağlarına yakın mesafede yer almaktadır. Şehrin nezih bir bölgesinde olup, gelir düzeyi ortanın üzerinde olan insanların tercih ettiği bir bölgede yer almaktadır. Taşınmazın imar durumuna, parselin mevkiine, çevre ve emsal incelemelerine göre Eskişehir 2.İcra Hukuk Mahkemesinin 25.10.2018 tarih ve 2018/310-646 E.K. Sayılı kesin ilamı gereğince satışa esas değeri 850.000,00-TL dır.
Adresi : Kırmızıtoprak Mahallesi Pekcan Sk. No:1 Sera Konutları C Blok K:3 Ve Çatı Katı D:12 Odunpazarı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : Bürüt 216,00 m2 olup yaklaşık net 196,66 m2
Arsa Payı : 59/1400
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam 4 kat mesken alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 850.000,00 TL
KDV Oranı : %18 (İhalenin yapıldığı gün itibarı ile yürürlükte olan artan-eksilen ve değişen orandaki KDV oranı esas alınarak uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/02/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 22/03/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : 6 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV (İhalenin yapıldığı gün itibarı ile yürürlükte olan artan-eksilen ve değişen orandaki KDV oranı esas alınarak uygulanacaktır.),tapu alım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, tapu satım harcı ve taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3029 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR