KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kırklareli/Yapraklı Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980436
Şehir : Kırklareli / Merkez
Oda Sayısı : 3+1
: 98
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 15.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/745 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.05.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
26.06.2019 11:30
Satış Yeri
:
İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIRKLARELİ
İCRA DAİRESİ
2018/745 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İl, Merkez İlçe, 153 Ada, 41 Parsel, Yapraklı Mahallesinde Cami dilber Mevki, B blok normal 3 kat 11 nolu Bağ. Bölüm Taşınmaz da 3 oda salon mutfak banyo wc antre ve 2 adet balkon vardır.iç zeminler laminant parke ve seramik döşeli.tavan duvarlar alçı ve boyalı.giriş kapısı çelik. iç kapılar mobilya.kapı dış pencereler plastik doğrama. yola bakan balkon camekanlı. pencere ile kapatılmış. doğal gazlı ve asansörlüdür
Adres :Yapraklı (Akalar)mahallesi Dilber sokak No :16 Zorbey İnş.B blok 3 kat no :11
Yüz ölçümü : 98,00 m2
Arsa Payı : 300/4800
İmar Durumu : İmar planı içinde Bitişik nizam 4 katlı inşaat adası içinde
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 31/05/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 26/06/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu -

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İl, Merkez İlçe, 12 Ada, 116 Parsel, Karacaibrahim Mahallesinde Kayyumoğlu çeşme Mevki, A blok Normal 3 kat 14 nolu Bağ.Bölüm Taşınmaz çatı arası piyesli konut olup 3 oda salon mutfak antre banyo wcve 2 adet balkon bölümü var.çatı katında oda sofa banyo wc ve balkon bölümlerinden oluşur. salon ve odaların zeminleri laminat parke. diğer bölümlerin zeminleri seramik döşeli salon ve odaların duvarları alçı sıva üzeri saten boyalı.tavanlar alçı.sıva üzerinde plastik boya ile boyalıdır.Kartonpiyer mevcut.banyoda ayaklı lavabo klozet ve duş kabini.Mutfak alt ve üst ahşap dolaplar ve tezgah mevcut.Giriş kapısı çelik.İç kapılar amerikan panel kapı.dış pencereler ısı camlı plastik doğrama Çatı katına antre içinde ahşap merdivenle çıkılır.çatı katının zeminleri laminat parke. diğer bölümlerin zeminleri seramik döşeli salon ve odaların duvarları alçı sıva üzeri saten boyalı.tavanlar alçı.sıva üzerinde plastik boya ile boyalıdır.Kartonpiyer mevcut.banyoda ayaklı lavabo klozet ve duş kabini.Sofada Mutfak alt ve üst ahşap dolaplar ve tezgah mevcut.Giriş kapısı çelik. İç kapılar amerikan panel kapı.dış pencereler ısı camlı plastik doğrama Balkon zemini seramik ile döşeli ısınma doğal gazlı kombi takılı değil.Asansör mevcuttur.Yapı ruhsatı vardır
Adresi : Karacaibrahim Mah. Kayyumoğlu Çeşme Sokak Kanat Ap. A blok
Yüz ölçümü : 136,00 m2
Arsa Payı : 33400000/645773440
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı İmar planı içinde Bitişik nizam 4 katlı inşaat adası içinde.Yapı kullanım izni yoktur
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 31/05/2019 günü 12:00 - 12:10 arası
2. Satış Günü : 26/06/2019 günü 12:00 - 12:10 arası
Satış Yeri : İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/745 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR