KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kırklareli Merkez'de 3+1 daire icradan satılıktır

KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181921
Şehir : Kırklareli / Merkez
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 29.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4425 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.08.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
17.09.2020 10:00
Satış Yeri
:
İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu - MERKEZ/KIRKLARELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ
2019/4425 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri:Taşınmazın adresi: Kırklareli ili, Merkez ilçe, Camiikebir (Karakaş) Mahallesi, Sungurbey Cad. No: 32 - Yıldızkent - A Blok Normal 3. Kat 16 No'lu konuttadır. Tapu kaydına göre taşınmaz Kırklareli ili Merkez İlçesi Camikebir Mah. 1320 ada 12 parsel A blok 3. Kat 16 nolu bağımsız bölüm, 4/100 arsa paylı konut nitelikli 1.376,00 m2 yüzölçümlü taşınmazdır. Taşınmaz şehir imar planı içinde konut alanında kalmaktadır. Ayrık nizam 5 katlı inşaat adası içindedir. Bilirkişi raporuna göre Kırklareli ili, Merkez ilçe Camiikebir Mah., Sungurbey Cad. 1320 Ada, 12 parsel üzerinde A ve B bloklarından oluşan 5 katlı betonarme karkas binalar (Yıldızkent) mevcuttur. A blok normal 3. kat 16 no'lu konut 3 oda, salon, mutfak, hol, banyo, wc ve balkon (2 adet) bölümlerinden ibarettir. Salon, mutfak ve odaların zeminleri laminat parke ile döşelidir. Duvarları saten boyalı, tavanlar tavan boyalıdır. Kartonpiyer mevcuttur. Banyo ve tuvaletin zeminleri seramik ile döşelidir. Duvarları tavana kadar fayans ile kaplıdır. Banyoda duşakabin, klozet ve dolaplı lavabo ile tuvalette helataşı ve dolaplı lavabo mevcuttur. Giriş kapısı çelik, iç kapılar panel, dış pencelereler plastik doğramadır. Isınma şekli doğalgazlıdır. (Kombili) Elektrik ve suyu mevcuttur. Binada asansör mevcuttur. Konutun alanı 100,00 m2'dir. Şehir merkezine yakın bir mevkiide bulunan 1320 Ada, 12 parsel tüm Belediye hizmetlerinden faydalanabilen bir konumda olupo, üzerindeki inşaai faaliyetler tamamlanmış yakın çevresi Konutlar + İşyerleri + Okul + Park + Cami + İstasyon mesaire alanı olarak inkişaf etmiştir.
Yüzölçümü: 1.376,00 m2 Arsa Payı: 4/100 Kıymeti: 250.000,00 TL KDV Oranı: %1
İmar Durumu: Taşınmaz şehir imar planı içinde konut alanında kalmaktadır. Ayrık nizam 5 katlı inşaat adası içindedir.
Kaydındaki Şerhler: Türkiye Elektrik Kurumu Lehine İrtifak Hakkı Vardır. (tapu kaydındaki gibidir.)
1. Satış Günü: 20/08/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü: 17/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri: İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu - MERKEZ/KIRKLARELİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- İş bu satış ilanı İİK. 127 maddesi gereğince tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ hükmündedir. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4425 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2020


(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR