KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kırklareli Merkez'de 3+1 daire icradan satılıktır

KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112465
Şehir : Kırklareli / Merkez
Semt-Mahalle : KARAKAŞ MAH. / KIRKLARELİ
: 104
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/401 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.03.2020 11:50
İkinci Satış Günü
:
01.04.2020 11:50
Satış Yeri
:
İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu - MERKEZ / KIRKLARELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ

2019/401 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri :Taşınmaz adresi itibariyle Kırklareli İli Merkez İlçe Karakaş (İstasyon) mah. Gazi Edip Kaygısız Sokak. Librapark Evleri No: 4 - B (yerinde H) blok zemin kat 1 no’lu konuttur Taşınmaz tapu kaydında Kırklareli ili Merkez İlçesi Karakaş Mahallesi 1450 ada 2 parsel B Blok Zemin Kat 1 nolu, 2.164,00 m² yüz ölçümlü, Betonarme 5 katlı 2’si çift bloklu 1’i tek bloklu 3 adet apartman ve arsa vasfında konut nitelikli taşınmazdır. Taşınmaz tam hisselidir. Taşınmaz şehir imar planı içinde, konut alanında kalmaktadır. Ayrık nizam 4 katlı inşaat adası içindedir.1450 Ada 2 parsel üzerinde F, G-H ve I-İ bloklarından oluşan 4 katlı betonarme karkas binalar (Librapark Evleri) mevcuttur. Kırklareli Tapu Müdürlüğünce gönderilen 31.12.2010 tasdik tarihli kat irtifakına esas mimari projeye göre, Görkem Saraç’a ait B blok (yerinde H blok) zemin kat 1 no’lu konut 3 oda, salon, mutfak, hol, banyo, ebeveyn banyosu ve balkon bölümlerinden ibarettir. İç zeminler laminat parke ve seramik ile döşelidir. Banyoda duşa kabin, klozet ve lavabo mevcuttur. Mutfakta ahşap dolaplar ve tezgâhı mevcuttur. Giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap, dış pencereler ise plastik doğramadır. Balkon camlı camekân ile kapatılmıştır. Isınma şekli doğal gazlıdır.(kombili) Elektrik ve suyu mevcuttur. Binada asansör mevcuttur. Kırklareli Tapu Müdürlüğünce gönderilen kat irtifakına esas mimari projeye göre, B blok (yerinde H blok) zemin kat 1 no’lu konutun alanı 104,00 m²’dir.Şehir merkezine yakın bir mevkide bulunan 1450 Ada 2 parsel tüm belediye hizmetlerinden faydalanabilen bir konumda olup, üzerindeki inşai faaliyet tamamlanmış, yakın çevresi konutlar + iş yerleri +cami+ park+ şehir stadyumu+ İstasyon mesire alanı olarak inkişaf etmiştir.
Yüz ölçümü: 2.164,00 m2

Arsa Payı: 300/13525

Kıymeti: 300.000,00 TL
İmar Durumu: Şehir imar planı içinde, konut alanında kalmaktadır.
KDV Oranı: KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü: 06/03/2020 günü 11:50 - 12:00 arası

2. Satış Günü: 01/04/2020 günü 11:50 - 12:00 arası
Satış Yeri: İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu - MERKEZ / KIRKLARELİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu satış ilanı İİK. 127 maddesi gereğince tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ hükmündedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/401 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR