LÜLEBURGAZ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kırklareli Lüleburgaz'da 3+1 daire icradan satılıktır

LÜLEBURGAZ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112482
Şehir : Kırklareli / Lüleburgaz
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / LÜLEBURGAZ
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/286 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,124 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
LÜLEBURGAZ ADALET SARAYI 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.LÜLEBURGAZ 1. İCRA DAİRESİ

2019/286 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İl, Lüleburgaz İlçe, 61 Ada, 4 Parsel, YENİ Mahalle/Köy, --- Mevki, Blok/Kat/Giriş-BB No:-/İKİNCİ/-6 Nolu Bağımsız Bölüm 61 ada 4 parsel numaralı 346,73 m² alanlı Arsa vasıflı ana taşınmaz üzerinde; zemin+3 normal katlı olarak inşa edilmiş, Servet Apartmanı olarak adlandırılmış bina bulunmaktadır. Binanın zemin ve diğer normal katlarında ise 2 adet bağımsız bölüm bulunmakta olup toplamda ise 8 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Bina dış cephesi; mantolama üzeri dış cephe boyalıdır. Bina ana giriş kapısı cam bölmeli demir doğramadır. Binada asansör ve yangın merdiveni bulunmamaktadır.Konu taşınmaz binanın 2. normal katında bina girişi ve merdiven çıkışına göre sağ-yan tarafta yer almaktadır. Konu taşınmaz projesine göre; 3 oda, salon, mutfak, salon, banyo, wc, kömürlük, antre ve 2 balkon hacimlerinden ibaret olup yaklaşık 100,00 m² net (brüt 115 m2) kullanım alanlıdır. Taşınmazın iç mekan özellikleri görülememiş olup projesi ile uygunluğu tespit edilememiştir.Taşınmaz Emrullah Efendi Ara Sokak üzerinde konumludur. Konumu itibariyle gelişmiş olan ve tercih gören bir bölgededir. Şehir merkezinde bölgenin ticari yoğunluğu en yüksek caddesi İstanbul Caddesine yakın konumda yer almaktadır. Ulaşım; toplu taşıma araçları, özel araçlar ve şehir merkezinden yaya intikal ile sağlanabilmektedir. Taşınmazın yakın çevresinde; 4-5 katlı olarak inşa edilmiş, zemin katları iş yeri normal katlı ofis ve mesken amaçlı kullanılan yapılar bulunmaktadır. Bölgede teknik altyapısı tamamlanmış olup, kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Konu taşınmaza yakın olarak bilinen yerler; Kongre Meydanı, Bercadia AVM, Emrullah Efendi Okulu, İmam Hatip Lisesi olarak ifade edilir.

Adresi : Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Yeni Mahalle, Emrullah Efendi Ara Sokak, No:6, Servet Apartmanı, Kat:2, Daire:6 Lüleburgaz / KIRKLARELİ
Yüz ölçümü : 346,73 m2

Arsa Payı : 40/346
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı BİTİŞİK NİZAM TİCARET ALANI
Kıymeti : 180.124,49 TL

KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu kaydında olduğu gibi
1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 26/03/2020 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri : LÜLEBURGAZ ADALET SARAYI 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/286 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR