LÜLEBURGAZ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kırklareli Lüleburgaz'da 3+1 daire icradan satılıktır

LÜLEBURGAZ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01053336
Şehir : Kırklareli / Lüleburgaz
Semt-Mahalle : GÜNDOĞU MAH. / LÜLEBURGAZ
Oda Sayısı : 3+1
: 108
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 20.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/107 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
219,061 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
GENÇLİK MAHALLESİ, LÜLEBURGAZ ADALET SARAYI, 2. KAT, 1. İCRA MÜDÜRÜ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
LÜLEBURGAZ
1. İCRA DAİRESİ
2018/107 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Kırklareli İl, Lüleburgaz İlçe, 463 Ada, 3 Parsel, GÜNDOĞU Mahalle/Köy, 3. kat 8 nolu bağımsız bölüm no: 8 Nolu Bağımsız Bölüm
1.TAPU KAYDI: Tapu Sicil Müdürlüğü'nün dava dosyasına gönderdiği tapu kaydında, Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Gündoğu (yeni adı Atatürk) Mahallesi, (Soğukkuyu Sokak), 463 adada bulunan, alanı 596,38 m2 olan, 3 numaralı parseldeki, üçüncü kat, 60/596 arsa paylı, 8 numaralı bağımsız bölüm mesken.
2.İMAR DURUMU : Lüleburgaz belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü 'nden alınan bilgilere göre söz konusu taşınmaz, tasdikli imar planı içinde, Ayrık Nizam, 5 kat, %40 yapılaşma hakkına sahip, Konut alanında kaldığı belirtilmiştir.
3. HUDUDU VE SAHASI: Beraberimizde getirdiğimiz söz konusu parselin paftasının yerine tatbikinde taşınmazın kaydının uygunluğu saptanmıştır.
4.KIYMET TAKDİRİNE KONU TAŞINMAZLARIN CİNSİ VE NİTELİĞİ: Betonarme karkas niteliğinde inşa edilen 5 katlı yapı, zemin kat + 4 normal kattan oluşmaktadır. Ana bina için 07/05/2008 tarihinde yapı ruhsatı alındığı, 8 numaralı mesken için 06/05/2013 tarihinde yapı kullanma izin belgesi alındığı belirlenmiştir.Ana binanın üçüncü normal katında, cephe aldığı yoldan bakıldığında ön tarafında bulunan mesken 108 m2 yüz ölçümündedir. Salon, 3 oda, mutfak, banyo, tuvalet, hol ve balkondan oluşmaktadır. Salonun ve odaların taban döşemesi laminant parke ile kaplı, duvar yüzeyleri saten alçı üzeri saten boyalıdır. Mutfağın tabanı seramik ile kaplı, duvarları saten boyalıdır. Mutfak tezgahı granit, dolapları mdf kaplamadır. Banyonun tabanı seramik, duvarları fayans olup, banyoda duş kabinli tekne, klozet ve lavabo bulunmaktadır. Holün tabanı seramik ile kaplı, duvarları saten boyalıdır. Doğal gaz boruları çekildiğinden, meskende bireysel doğal gaz kombi ile ısınma sağlanmaktadır. Tuvaletin tabanı seramik, duvarları fayans olup, hela taşı bulunmaktadır. Tüm yaşam alanlarında ve holde kartonpiyer bulunmaktadır. Meskenin pencere doğramaları pvc, kapı doğramaları ahşap panel, camekanlıdır. Giriş kapısı çeliktir. Ana binada asansör ve yangın merdiveni yer almaktadır. Yapının dış cephesi ısı yalıtımlıdır. Kıymet takdirine konu meskenin bulunduğu parsel, kentin kuzey-doğu tarafında yer almaktadır. Ana arter konumundaki Işıklar Caddesine çok yakındır. Yakın çevresinde Gençlik parkı, Halk Eğitim Merkezi, Atatürk İlkokulu, Ticaret Borsası Orta okulu, Sağlık Merkezi bulunmaktadır. Lokasyon olarak ulaşılabilir durumdadır. Albenisi olan bir bölgededir. Kent merkezine yaklaşık 1000 m mesafededir.
Kıymeti : 219.061,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 26/11/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : GENÇLİK MAHALLESİ, LÜLEBURGAZ ADALET SARAYI, 2. KAT, 1. İCRA MÜDÜRÜ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/107 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR