KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kırklareli Karakaş Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112034
Şehir : Kırklareli / Merkez
Semt-Mahalle : DEMİRTAŞ MAH. / KIRKLARELİ
Oda Sayısı : 3+1
: 141
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1342 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.02.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
11.03.2020 11:00
Satış Yeri
:
İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu - MERKEZ / KIRKLARELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ

2017/1342 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri: Taşınmazın adresi Kırklareli ili Merkez ilçe Camikebir (Demirtaş) mah. Büyük Mezarlık Sok. No:35 - Normal 2. kat 3. no'lu konuttur. Taşınmaz tapu kayıtlarında Kırklareli ili Merkez İlçesi Camikebir mah 236 ada 26 parsel(397,70 m2 ) 10/30 arsa paylı 2. kat 3 nolu bağımsız bölümdür. Taşınmaz tam hisselidir. Taşınmaz şehir imar planı içinde konut alanında kalmaktadır. Bitişik nizam 4 katlı inşaat adası içindedir. Taşınmaz üzerinde 3 katlı yığma kargir bir bina mevcuttur. Konut 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve balkon bölümlerinden ibarettir. İç zeminler marley + seramik ile döşelidir. Giriş kapısı ve iç kapılar ahşap dış pencereler ise plastik doğramadır. Isınma şekli sobalıdır. Elektirik ve suyu mevcuttur. Normal 2. katın dış cephesi tuğla ile örülü olup sıvasızdır. Çatısı yoktur. Konutun alanı 141,00 m2'dir. Şehir merkezine yakın sayılabilecek bir mevkide bulunan konut tüm belediye hizmetlerinden faydalanabilecek konumda olup üzerindeki inşai faaliyet imar durumuna göre kısmen tamamlanmış yakın çevresi konut + iş yeri + yayla meydanı + yeni devlet hastanesi + cami + yurt olarak inkişaf etmiştir.
Adresi: Kırklareli ili Merkez ilçe Camikebir (Demirtaş) mah. Büyük Mezarlık Sok. No:35 - Normal 2. kat 3. no'lu konuttur
Yüz ölçümü: 397,70 m2

Arsa Payı: 10/30

Kıymeti: 150.000,00 TL

KDV Oranı: %1
İmar Durumu: Şehir imar planı içinde konut alanındadır.

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü: 14/02/2020 günü 11:00 - 11:10 arası

2. Satış Günü: 11/03/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri: İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu - MERKEZ / KIRKLARELİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu satış ilanı İİK. 127 maddesi gereğince tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ hükmündedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1342 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR