KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kırklareli Karacaibrahim'de çatı piyesli dubleks daire icradan satılıktır

KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01116172
Şehir : Kırklareli / Merkez
Semt-Mahalle : KARACAİBRAHİM MAH. / KIRKLARELİ
Oda Sayısı : 4+1
: 146
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/334 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.03.2020 12:00
İkinci Satış Günü
:
06.04.2020 12:00
Satış Yeri
:
İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu - MERKEZ/KIRKLARELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ

2019/334 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri :Taşınmazın adresi: Kırklareli İli Merkez İlçe Karacaibrahim (Pınar) mah. Vatan Caddesi 1.Çıkmaz sokak No: 3 Toska Apt. - normal 3.kat 11 no’lu çatı arası piyesli meskendir. Taşınmaz tapu kayıtlarında Kırklareli ili Merkez İlçesi Karacaibrahim mah. 1685 ada 5 parsel 3. Normal kat 11 nolu bağımsız bölüm 5/32 arsa paylı 297,82 M2 yüz ölçümlü Çatı Arası Piyesli Mesken nitelikli taşınmazdır. Taşınmaz tam hisseli olup şehir imar planı içinde, konut bölgesinde kalmaktadır. Bitişik nizam 4 katlı inşaat adası içindedir. Bilirkişilerce düzenlenen raporda taşınmaza ait yapı kullanma izin belgesinin bulunmadığı belirtilmektedir. 1685 ada 5 parsel üzerinde 4 katlı betonarme karkas bir bina(Toska Apt.) mevcuttur. Kırklareli Tapu Müdürlüğünce gönderilen 04.05.2016 tasdik tarihli kat irtifakına esas mimari projeye göre, Hikmet Balut’a ait normal 3.kat 11 no’lu çatı arası piyesli meskenin normal 3.katında salon, oda, mutfak, hol, banyo ve balkon bölümleri ile çatı piyesinde 3 oda, mutfak, hol, banyo ve balkon bölümleri mevcuttur. Çatı piyesinde 2 oda yerinde birleştirilerek salon olarak kullanılmaktadır. Salon ve odaların zeminleri laminant parke ile döşelidir. Duvarlar saten boyalı, tavanlar tavan boyası ile boyalıdır. Kartonpiyer mevcuttur. Mutfak, hol, banyo ve balkon zeminleri seramik ile döşelidir. Banyoların duvarları tavana kadar seramik ile kaplıdır. Banyolarda duşakabin, klozet ve lavabo mevcuttur. Mutfaklarda ahşap dolap ve tezgâh mevcuttur. Giriş kapısı çelik, iç kapılar Amerikan, dış pencereler plastik doğramadır. Normal 3.kattan çatı piyesine çıkan merdivenin basamakları mermer ile kaplıdır, merdiven korkulukları yoktur. Isınma şekli doğalgazlıdır. Elektrik ve suyu mevcuttur. Binada asansör mevcuttur. Bodrum kattaki depolar halen bölünmemiş vaziyettedir. Meskenin net alanı 146,00 m²’dir. Şehir merkezine yakın sayılabilecek bir mevkide bulunan 1685 Ada 5 parsel tüm Belediye hizmetlerinden faydalanabilen bir konumda olup, üzerindeki inşai faaliyet tamamlanmış, yakın çevresi konutlar + iş yerleri + cami+ park+ okul olarak inkişaf etmiştir.
Yüz ölçümü: 297,82 m2

Arsa Payı : 5/32

Kıymeti: 300.000,00 TL

KDV Oranı : %1
İmar Durumu: Şehir imar planı içinde, konut bölgesinde kalmaktadır.

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 11/03/2020 günü 12:00 - 12:10 arası

2. Satış Günü : 06/04/2020 günü 12:00 - 12:10 arası
Satış Yeri : İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu - MERKEZ/KIRKLARELİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.,

6- İş bu satış ilanı İİK. 127 maddesi gereğince tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ hükmündedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/334 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR