KIRIKKALE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kırıkkale/Yaylacık Mahallesi'nde 142 m² icradan satılıktır

KIRIKKALE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01184436
Şehir : Kırıkkale / Merkez
Semt-Mahalle : YAYLACIK MAH. / FABRİKALAR
Oda Sayısı : 4+1
: 142
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 12
Isıtma : Merkezi Sistem

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 03.07.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/17028 ESAS
Muhammen Bedeli
:
325,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.08.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
22.09.2020 10:30
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Kırıkkale Adliyesi Müzayede Salonu MERKEZ / KIRIKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIRIKKALE
İCRA DAİRESİ
2019/17028 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Kırıkkale İl, Merkez İlçe, 3210 Ada, 11 Parsel, YAYLACIK 2.KISIM Mahalle / Köy, B/3/ 16 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz inşaat yapılanmasının hızla düzeyde prim yapan bir bölgede olduğu,taşınmazın yakın çevresinde konut alanları, otogar, Podium Avm. Düğün salonu ve okul yapıları olduğu şerih merkezine yaklaşık 2.200 metre mesafede olduğu, Ana taşınmaz 2. Bodrum Kat+Zemin kat +9 normal kat olarak proje ve inşa edilmiştir. Bina girişi 1 bodrum kattan sağlanmaktadır. Bina girip kapısı alüminyum doğrama, iç zeminleri giriş ve sahanlıklarda mermer kaplama, merdiven korkulukları paslanmaz çelik doğramadır. Bina dış cephesi ısıyalıtımlı ve pencere kenarları EPS köpük söve süslemelidir. 2 bodrum katta kapalı otopark bulunmaktadır. 1 bodrum katta sığınak , kapıcı dairesi ve giriş holü bulunmaktadır. Diğer katta 4 er olmak üzere ana taşınmaz toplam 40 dairedir. binada asansör bulunmaktadır.Dava konusu 16 nolu bağımsız bölüm ana taşınmazın 3 normal. katından yer almaktadır. Mimari projesi ve yerinde yapılan tespitlere göre Antre, 4 oda 1, solan, mutfak, 2 banyo, WC ve 2 balkon hacimlerinden oluşmakta olup, brüt 157,78 m². net 142,25 m². alanlıdır. daire ana giriş kapası çelik, iç kapı doğramaları lamine kaplama kapı, pencere doğramaları PVC ve ısıcamlıdır. Antre ve mutfak zeminleri seramik, salon ve oda zeminleri laminant kaplamadır. Duvarlar duvar kağıdı yapılıdır. Banyo WC bölümlerinin zemin ile duvarları seramik kaplamalıdır. Banyoda küvet, klozet ve lavabo bulunmaktadır. Mutfak dolabı mevcuttur. Salon oda içleri ve mutfak tavanlarında kartonpiyer bulunmaktadır. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları, vitrifiye, armatürleri mevcut ve kullanılır durumda,gayrimenkulün ısıtılması doğal gaz yakıtlı merkezi sistem her daire ısı pay ölçerli kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. Taşınmazın peteleri mevcutur., 74/6260 arsa paylı, İİK.114 ve 126. Mad.satışa esas olmak üzere taşınmazın önemli özellikleri derç edilmiş olmak üzere ayrıntılı bilgi dosyasında mevcuttur. Bir borç nedeniyle satışa çıkarılmıştır.
Adresi : Kırıkkale Merkez Yaylacık 2.Kısım Mahallesi B Blok No. 16 Kırıkkale
Arsa Payı : 74/6260
İmar Durumu :A-5 (Ayrık Nizam 5 katlı yapı alanı )
Kıymeti : 325.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 26/08/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 22/09/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Kırıkkale Adliyesi Müzayede Salonu MERKEZ / KIRIKKALE

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/17028 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR