KIRIKKALE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kırıkkale/Merkez'de dubleks konut icradan satılıktır

KIRIKKALE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979782
Şehir : Kırıkkale / Merkez
Semt-Mahalle : KARACAALİ KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Oda Sayısı : 5+1
: 155
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/280 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
155,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Kırıkkale Adliyesi Müzayede Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIRIKKALE
3. İCRA DAİRESİ
2018/280 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırıkkale İl, Merkez İlçe, 2594 Ada, 3 Parsel, KARACALİ Mahalle/Köy, zemin kat 13 Nolu Bağımsız Bölüm 2594 Ada 3 parselde bulunan taşınmaz 6.971,00 m2 alana sahip zemin tipi ana taşınmazdır.Taşınmaz Kırıkkaleİli Merkez İlçesi Karacali Köyü hudutlarında bulunan 2594 ada 3 parselde bulunan 13 nolu bağımsız Dubleks-Mesken niteliğinde olan gayrimenkuldür.Taşınmaz M. G. adına Tam hisselidir. Kırıkkale Belediyesi İmar Arşivinden elde edilen 1/1000 ölçekli Uygulama Revizyon İmar Durum belgesine göre Ayrık nizamda yapılanma verisi Konut olan 2 katlı yapı yapılabilir.Taşınmaza ulaşım Ana Bulvarlardan olan Kanuni Bulvarı üzerinde kuzey istikametinde ilerlendiğinde sağ tarafta kalan 1737. sokağa girilir.Yaklaşık sokak üzerinde 300 metre ilerlendiğinde sol tarafa dönüldüğünde 1739. sokak üzerinde 5 numarada bulunan dubleks meskenin olduğu gayrimenkuldür.Kırıkkale İli, Merkez İlçesi, Osman Gazi Mahallesinde konumlu taşınmazın yakın çevresi konut ağırlıklı olup yakın bölgesinde Mevlana Camisi ve Kırıkkale Final Okulları bulunmaktadır. Taşınmazın yakınından geçen toplu taşıma araçlarının güzergahında olup ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir. Bölge planlı yapılaşmaya sahip olup, belediyenin sağladığı altyapı olanaklarından faydalanabilecek lokasyondadır.155,00 m2 yüz ölçümüne sahip dubleks meskenin zemin katında ;1 adet salon ,1 adet oda,bir adet mutfak ,antre,banyo,balkon ve iç merdiven alanlarından üst katı ise;oturma odası,çocuk odası,yatak odası banyo +wc ile 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Konu taşınmaz dubleks mesken yapısı dış kapısı çelik,iç kapıları ahşap doğramalı, iç merdiven zemini mermer kaplamalı,zeminler laminant parkeli wc,banyo ve koridor ve mutfak zeminleri seramik ,duvarlar sıva üstü boyalı mutfak dolabı yapılı tezgahı mermer kaplamalı ,pencereler pvc doğramalı ısınma sistemi kombi doğalgazlı olan meskendir. MESKEN DEĞERİ : 155,00 m2 x 1.000,00 TL/m2 =155.000.00 TL (Yüz elli beş bin Türk Lirası) olarak takdir edilmiştir.
İmar Durumu : A-2 ayrık nizam 0,20/0,40 yapılaşma şartlarında dubleks konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 155.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (Kesinleşme anındaki KDV değişikliğinden alıcı sorumludur)
1. Satış Günü : 19/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 16/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Kırıkkale Adliyesi Müzayede Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/280 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR