KIRIKKALE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kırıkkale/Merkez'de 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

KIRIKKALE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01188221
Şehir : Kırıkkale / Merkez
Semt-Mahalle : KALETEPE MAH. / SANAYİ
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 10.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/17809 Esas
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.09.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
14.10.2020 11:00
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Kırıkkale Adliyesi Müzayede Salonu MERKEZ / KIRIKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIRIKKALE
İCRA DAİRESİ
2019/17809 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırıkkale İl, Merkez İlçe, 5542 Ada, 7 Parsel, KURTULUŞ 2.KISIM Mahalle/Köy, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz 5 nolu bağımsız bölüm ana taşınmazın 2 normal katında yer almaktadır. Taşınmazda Antre, 3 oda , 1 salon, mutfak, banyo , wc ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmakta olup 105.00 m². dir. daire ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları panel sıkma kapı, pencere doğramaları PVCve ısıcamlıdır. zeminlerin tamamı laminant parke kaplama, duvarların hepsi alçı sıva ve boyalıdır. Banyo ve wc bölümlerinin zemin ile duvarları seramik kaplamalıdır. Banyo duşa kabin, klozet ve lavabo bulunmaktadır. Mutfak dolabı mevcuttur. Salon , oda içleri ve mutfak tavanlarında kartonpiyer bulunmaktadır. elektirik su ve haberleşme tesisatları vitrifiye, armatürleri mevcut ve kullanılır durumda gayrimenkulün ısıtılması doğalgaz yakıtlı bireysel sistem kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. Taşınmazın petekleri mevcut, kombisi mevcut değildir. Şu an oturan bulunmamaktadır..İİK.114 ve 126. Mad.satışa esas olmak üzere taşınmazın önemli özellikleri derç edilmiş olmak üzere ayrıntılı bilgi dosyasında mevcuttur. Bir borç nedeniyle satışa çıkarılmıştır.
Adresi : Kaletepe Mahallesi Alparslan Pehlivanlı Bulvarı Bina No. 1201 Kat. B.B.No. 5 Kırıkkale Merkez / KIRIKKALE
Arsa Payı : 40/848
İmar Durumu : A-5 Ayrık nizam 5 katlı yapı alanı
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında mevcuttur
1. Satış Günü : 16/09/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 14/10/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Kırıkkale Adliyesi Müzayede Salonu MERKEZ / KIRIKKALE
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırıkkale İl, Merkez İlçe, 5542 Ada, 7 Parsel, KURTULUŞ 2.KISIM Mahalle/Köy, 13 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz 13 nolu bağımsız bölüm 4 normal kattında yer almakta, Antre 3 oda 1 salon mutfak banyo WC ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmakta olup 105.00 m². alanlıdır. Daire ana giriş kapısı çelik iç kapı doğramaları panel sıkma kapı, pençere doğramaları PVC ve ısıcamlıdır. Zeminlerin tamamı laminat parke kaplama,duvarların hepsi alçı sıva ve boyalıdır. Banyo wc bölümlerinin zemin ile duvarları seramik kaplamalıdır. Banyoda duşa kabin klozet ve lavabo bulunmakta,mutfak dolabı mevcuttur. salon oda içleri ve mutfak tavanlarında kartonpiyer bulunmaktadır. Elektirik su ve haberleşme tesisatları, vitriye armatürleri mevcut ve kullanılır durumda, gayrimenkulün ısıtılması doğalgaz yakıtlı bireysel sistem kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. Petekleri mevcut, kombisi mevcut değildir..İİK.114 ve 126. Mad.satışa esas olmak üzere taşınmazın önemli özellikleri derç edilmiş olmak üzere ayrıntılı bilgi dosyasında mevcuttur. Bir borç nedeniyle satışa çıkarılmıştır.
Arsa Payı : 40/848
İmar Durumu : A-5 Ayrık nizam 5 katlı yapı alanı
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında mevcuttur
1. Satış Günü : 16/09/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 14/10/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Kırıkkale Adliyesi Müzayede Salonu MERKEZ / KIRIKKALE
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/17809 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR