KIRIKKALE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kırıkkale/Merkez'de 3+1 daire icradan satılıktır

KIRIKKALE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01142152
Şehir : Kırıkkale / Merkez
Semt-Mahalle : YAYLACIK MAH. / FABRİKALAR
Oda Sayısı : 3+1
: 94
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 01.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/61 Talimat
Muhammen Bedeli
:
155,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.05.2020 10:10
İkinci Satış Günü
:
04.06.2020 10:10
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Kırıkkale Adliyesi Müzayede Salonu MERKEZ / KIRIKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIRIKKALE
İCRA DAİRESİ
2019/61 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırıkkale İl, Merkez İlçe, 872 Ada, 16 Parsel, YAYLACIK 2.KISIM Mahalle/Köy, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Dava konusu 4 nolu bağımsız bölüm ana taşınmazın 1.normal katında yer almaktadır. Mimari projesi ve yerinde yapılan tespitlere göre antre, 3 oda, 1 salon , mutfak, Banyo WC ve balkon hacimlerinden oluşmakta olup,brüt 104,67 m². net 94.20 m². alanlıdır. daire ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları lamina kaplama kapı, pencere doğramaları PVCve ısıcamlıdır. Salon ve odaların zemin kaplaması yapılmamış yerler şaplı olarak durmak da , duvarların hepsi alçı sıva ve boyalıdır. Antre ve mutfak zeminler 60*60 seramik kaplamalıdır. Banyo ve wc bölümlerinin zemin ile duvarları seramik kaplamalıdır. Banyoda duşakabin, klozet ve lavabo bulunmaktadır. Mutfak dolabı mevcuttur. Salon, oda içleri ve mutfak tavanlarında kartonpiyer bulunmaktadır. Elektrik su ve haberleşme tesisatları, zitrifiye , armatürleri mevcut ve kullanılır durumda, gayrimenkulün ısıtılması doğalgaz yakıtlı bireysel sistem ( kombi ile ) kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. Taşınmazın petekleri ve kombisi mevcuttur. Konut taşınmaz mesken amaçlı yapılmış , henüz hiç oturulmamıştır. Bodrum kat+zemin kat+4 normal kat olarak proje ve inşa edilmiştir. Bina girişi bodrum kattan sağlanmaktadır. Bina girişi kapısı demir doğrama, iç zeminleri giriş ve sahanlıklarda mermer kaplama, merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Bina dış cephesi ısı yalıtımlı ve pencere kenarları EPS köpük söve süslemelidir. Bodrum katta sığınak, enerji odası ve dükkan bulunmaktadır. Zemin kat ve diğer normal katlarda 3 er daire olmak üzere bina 15 dairelidir. Binada asansör bulunmaktadır. İİK.114 ve 126. Mad. satışa esas olmak üzere taşınmazın önemli özellikleri derç edilmiş olmak üzere ayrıntılı bilgi dosyasında mevcuttur. Bir borç nedeniyle satışa çıkarılmıştır.
Adresi : Kırıkkale Yaylacık 2.Kısım Mahallesi Merkez / KIRIKKALE
Arsa Payı : 45/736
İmar Durumu : A-5 (Ayrık Nizam 5 Katlı yapı Alanı içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 155.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 04/05/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 04/06/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Kırıkkale Adliyesi Müzayede Salonu MERKEZ / KIRIKKALE
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/61 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR