KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kırıkkale/Merkez'de 3+1 daire icradan satılıktır

KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961740
Şehir : Kırıkkale / Merkez
Semt-Mahalle : YAYLACIK MAH. / FABRİKALAR
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 10
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/208 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
336,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
14.05.2019 14:30
Satış Yeri
:
Kırıkkale Adliyesi Müzayede Salonu MERKEZ/KIRIKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIRIKKALE
1. İCRA DAİRESİ
2018/208 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırıkkale ili Merkez ilçe Yaylacık 2. Kısım mahallesi (fiilen Çalılıöz mahallesinde) imarın 2291 ada 9 parselini teşkil eden 10.715,00 m² arsa üzerine; oturma kamelya, süs havuzları, peyzaj bitkileri sosyal donatıları düzenlenmiş güvenlikli, asansörlü,çevresi tel ve duvar çevrili, site olarak inşa edilmiş binaların 10 katlı C bloğunun 4. Katında 17 bağımsız bölüm numaralı; 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkondan müteşekkil, giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap panel, pencereleri pvc doğramalı, mutfak dolapları panel kapama ahşap kapaklı, tezgahı mermer ve tezgah üzeri seramik kaplamalı, Odalar ve salon zeminleri laminant parke, ebeveyn odası duş, banyo ve wc asma tavanlı, kartonpiyer yapılı, salon asma süs tavanlı, merkezi sistem ısıtmalı, mesken vasıflı taşınmaz bir borç nedeniyle açık artırma suretiyle satılacaktır.
(Taşınmazın geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.)
Adresi : Çalılıöz Mahallesi 499. Sk. Bulut kent Sitesi No:1 C Blok No:17 Merkez / KIRIKKALE
Yüzölçümü : 140 m2
Arsa Payı : 90/10715
İmar Durumu : Kırıkkale Belediyesi İmar ve Şehircilik müdürlüğünün 11.07.2018 tarih ve 4386 sayılı yazısı ile taşınmazın bulunduğu parselin "E=2,40 Hmax=24,50 yapılaşma şartlarında konut alanında kaldırğı" bildirilmiştir.
Kıymeti : 336.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 18/04/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 14/05/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri :Kırıkkale Adliyesi Müzayede Salonu MERKEZ/KIRIKKALE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış ve paylaştırma giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış ve paylaştırma giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (Nakit) veya bu miktar kadar -dosya numarası belirtilerek, kayıtsız, şartsız, kesin ve süresiz-banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile tahliye ve teslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/208 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR