KIRIKKALE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kırıkkale/Merkez'de 130 m² dubleks daire icradan satılıktır

KIRIKKALE 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052002
Şehir : Kırıkkale / Merkez
Semt-Mahalle : YAYLACIK MAH. / FABRİKALAR
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 18.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/21 TLMT
Muhammen Bedeli
:
195,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
19.12.2019 10:50
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Kırıkkale Adliyesi Müzayede Salonu MERKEZ / KIRIKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIRIKKALE
4. İCRA DAİRESİ
2019/21 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırıkkale İl, Merkez İlçe, 182 Ada, 11 Parsel, 357 m2 yüzölçümü, 66/362 arsa payı Yaylacık 1.Kısım Mahallesi 3 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Kırıkkale İli Merkez Yaylacık Mah. hudutlarında 364.sokak üzerindebulunan 16 numarada Akasya Apartmanında zemin katta 3 nolu dubleks meskendir. Taşınmazın bulunduğu bölge taşınmaza benzer özelliklerde 4 ile 5 katlı yapıların ağırlık gösterdiği konut binalarının ağırlıkta olduğu alan içerisinde il merkezine yürüme mesafesinde sayılacak konumdadır. Yakın bölgesinde Yaylacık Camisi nirengi noktası sayılacak konumdadır. Taşınmaz bina dış gözlem ile % 100 doluluk sahibine ulaşmış tamamı meskenden oluşan demir doğramalı dış kapısı ile mermer sahanlıklara sahip bakımlı binadır. Taşınmaz 3 nolu dubleks mesken; 130,00 m2. alana sahip giriş katında mutfak, salon wc ve banyo dubleks katında 3 oda banyo +wc ile balkon hacimlerinde oluşmaktadır. Taşınmazın dış kapısı ve iç kapıları ahşap doğramalı, iç merdiveni mermer kaplamalı, wc ve banyo , koridor mutfak zemin kaplamaları seramik diğer odalar ve salon kaplamaları ahşap parke tarzında, pencereleri pvc doğramalı , mutafak dolabı yapılı tezgahı mermer kaplamalı, ısınma sistemi kombi doğalgazlı meskendir. İİK. 114 ve 126 Mad. Satışa esas olmak üzere taşınmazın önemli özellikleri derç edilmiş olmak üzere ayrıntılı bilgi dosyasında mevcuttur. Bir borç nediniyle satışa çıkarılmıştır.
Yüzölçümü : 357 m2
Arsa Payı : 66/362
İmar Durumu :Bitişik nizamda4 katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 195.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydıntaki gibidir
1. Satış Günü : 20/11/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 19/12/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Kırıkkale Adliyesi Müzayede Salonu MERKEZ / KIRIKKALE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/21 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR