KİRAZ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kiraz ilçesinde avlulu kargir ev mahkemeden satılıktır

KİRAZ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908822
Şehir : İzmir / Kiraz
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / KİRAZ
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİGÜN 04.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/13 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
360,709 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
11.02.2019 14:10
Satış Yeri
:
Kiraz Belediyesi Mezat Salonu - Cumhuriyet Mah. Gümüşsuyu Cd. No:2 KİRAZ / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KİRAZ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/13 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: İzmir İli, Kiraz İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi, 1 Eylül mevkii, 225 ada 40 parselde kayıtlı bulunan taşınmaz 452,35 m² miktarında ve avlulu kargir ev ve arsa vasfındadır. Taşınmaz doğu ve batısından imar yolu, kuzey ve güneyinde komşu parsellerle çevrili olup; kısmen bitişik üç kat, kısmen bitişik dört kat imar adasındadır. Taşınmaz üzerinde bulunan iki katlı yığma yapı 92,00 m².miktarında olup; konut olarak kullanılan üst kat üç oda,bir salon, mutfak ve wc.şeklindedir.Alt kat dam depo olarak kullanılmak ta, ara döşeme ahşap,çatı ahşap ve örtüsü kiremittir. Elektrik su mevcut olup,kullanılmaktadır. Ayrıca 33,39 m² miktarında tek katlı müştemilat depo bulunmakta olup; duvarlar tuğla, sıvasız derme çatma, örtüsü lamarina şeklinde ve kullanılmamaktadır. Ayrıca taşınmaz üzerinde 5 adet turunçgil, 2 adet yeni dünya ve 2 adet erik ve 1 adet incir ağacı bulunmaktadır.
Adresi : Cumhuriyet Mahallesi Hükümet Caddesi Kiraz / İZMİR
Yüzölçümü : 452,35 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Belediye 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisindedir.
Kıymeti : 360.709,30 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydından görülebilir.
1. Satış Günü : 14/01/2019 günü 14:10 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 11/02/2019 günü 14:10 - 14:20 arası
Satış Yeri : Kiraz Belediyesi Mezat Salonu - Cumhuriyet Mah. Gümüşsuyu Cd. No:2 KİRAZ / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2018

İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR