KINIK İCRA DAİRESİ

Kınık/Yeni Mahallesi'nde 148 m² dubleks daire icradan satılıktır

KINIK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065271
Şehir : İzmir / Kınık
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / KINIK
Oda Sayısı : 3+1
: 148
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

EGE TELGRAF 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/183 ESAS
Muhammen Bedeli
:
246,035 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
26.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
KINIK İCRA DAİRESİ KAPI ÖNÜ-KINIK HÜKÜMET KONAĞI ZEMİN KATKINIK/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KINIK
İCRA DAİRESİ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz İzmir İli,Kınık İlçesi,Yeni Mah.,Evren caddesi üzerinde 9 ada,19 parselde ,Ebru-Kar Ensar apartmanı 4.katta bulunan 26 nolu bağımsız bölümdür.Taşınmaz Dubleks mesken niteliğindedir.Taşınmaz ilçenin merkezinde olup çevresinde yoğun yapılaşma bulunmaktadır.Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.Bina Asansörlü ve kaloriferlidir (Doğalgaz).Binanın yapı ruhsatı ve Yapı kullanma izni bulunmaktadır.148 m2 yüzölçümündedir. 26 nolu dubleks mesken alt katta salon ebeveyn 2 oda mutfak,tuvalet hol ve balkonlar,üst katta kiler,oda,banyo,tuvalet ve terastan oluşmaktadır.Mesken giriş kapısı çelik kapı olarak montajı yapılmıştır.meskenin duvarları sıvalı ve boyalıdır. İçkapı doğramaları Amerikan panel kapı dış kapı ve pencere doğramaları pvc olarak yapılmıştır.Meskenin salon ,oda ,mutfak hol tabanları laminant parke kaplı olup,banyo-tuvalet taban ve duvarları seramik kaplıdır.Mutfak tezgah ve dolapları bulunmaktadır.Dubleks meskenin alt katı ve üst kat merdiven kaplaması ve krom korkuluğu mevcuttur.Bina elektrik,su,ve kanalizasyon gibi alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.Meskenin bulunduğu arsa tamamı 1.295,00 m2 dir
Yüzölçümü : 1.295,00 m2
Arsa Payı : 2/50
İmar Durumu : Bitişik nizam 5 katlı konut + ticaret alanında kaldığı
Kıymeti : 246.035,20 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 28/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 26/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : KINIK İCRA DAİRESİ KAPI ÖNÜ-KINIK HÜKÜMET KONAĞI ZEMİN KATKINIK/İZMİR -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/183 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ile İş bu satış ilanı tebliğ yapılamayan alakadarlara,İİK 127.maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olacağı ilan olunur. 05/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR