KİLİS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kilis Bölük Mahallesinde 4+1 daire icradan satılıktır

KİLİS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027046
Şehir : Kilis / Merkez
Semt-Mahalle : BÖLÜK MAH. / KİLİS
Oda Sayısı : 4+1
: 200
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 19.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/30 Talimat
Muhammen Bedeli
:
289,116 TL
Birinci Satış Günü
:
17.09.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
15.10.2019 11:30
Satış Yeri
:
Kilis Adliyesi Müzayede Salonu Merkez/KİLİS

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KİLİS
İCRA DAİRESİ
2019/30
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kilis İl, Merkez İlçe, BÖLÜK Mahalle, Kaymakam Mevkii, 2289 Ada, 5 Parsel, Üçüncü kat 11 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu mesken 4 oda 1 salon antre mutfak banyo kiler wc-lavabo ve balkondan oluşup bürüt inşaat alanı 200,00 m² olup net kullanım alanı 170,0 m²'dir. Duvarları sıvalı ve boyalı kapılar ahşap, ıslak hacimler seramik, odalar laminant parke, pencereler pvc mutfak ve vestiyer yapılmıştır.Yapı yaklaşık 4-5 yıllık olup yıpranma payı %4'dür. Taşınmaz konum olarak İstiklal caddesi üzerinde olup Kilis Anadolu Lisesine 260 m, şehir merkezine 2,3 km mesafede olup okul ve sosyal tesis alanlarına yakın mesafede bulunan taşınmazın yer aldığı bölge konut fonksiyonu gelişmekte olan bir bölgedir. Bölgeye ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır. Bütün Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.Taşınmazın yer aldığı bölgede genel olarak ayrık nizam 6-7 katlı yapılar bulunmaktadır.
Adresi : Bölük Mah. İstiklal Caddesi Hasaner İnş. 3. Kat Daire :11 Merkez / KİLİS
Yüzölçümü : 170,00 m2
Arsa Payı : 167/3650
İmar Durumu : Ayrık nizam 7 katlı konut+ticaret alanıdır.
Kıymeti : 289.116,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : 1-Yönetim Planı
2-AT 2. Derece Askeri Yasak Bölge İçerisinde Kalmaktadır.
1. Satış Günü : 17/09/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 15/10/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : Kilis Adliyesi Müzayede Salonu Merkez/KİLİS

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/30 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR