BURSA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kestel'de 50 m2 daire icradan satılıktır

BURSA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909009
Şehir : Bursa / Kestel
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / KESTEL
Oda Sayısı : 2+1
: 50
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/8091 ESAS
Muhammen Bedeli
:
124,700 TL
Birinci Satış Günü
:
17.01.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
12.02.2019 10:30
Satış Yeri
:
Bursa Adliye Sarayı Zemin Kat (Gayrımenkul) İcra Satış Odası Uluyol Osmangazi Bursa.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 10. İCRA DAİRESİ
2015/8091 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Bursa İli,Kestel İlçesi,Yenimahalle Mah. 397 ada;1 parselde,D Blok,12 nolu bağımsız bölümde,1/252 arsa paylı, 10.201,00 m² tapu alanlı,niteliği 'A İLA L BLOKLARI HAVİ 252 DAİRELİ KARGİR APARTMAN'vasıflı taşınmazın,kat mülkiyeti bulunan bağımsız bölüm niteliği MESKEN olan,D Blok,2. kat,12 nolu bağımsız bölümün tamamı Yenimahalle Mah.Pirireis Sok.Marmaris 5 Apt. No: 5 Kat: 2 D:6 Kestel/BURSA adresindedir.Yönetim Planı: 21.12.1992 beyanlı,12 Nolu Kömürlük eklentili gayrımenkul;Kestel Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 21.12.2017 tarih ve 34546 sayılı yazısında Bursa İli,Kestel İlçesi,Yenimahalle Mahallesi,397 ada;1 parselde,1/1000 ölçekli Kestel Revizyonu Uygulama İmar Planında Konut alanında kalmaktadır.Bodrum Kat, Zemin Kat ve 4 Normal Kat olmak üzere toplam 6 katlı B.A. karkas nitelikte yapılmıştır.Yerinde yapılan ölçümlerde dairenin net kullanım alanı 50,00 m², brüt kullanım alanı 58,00 m² olarak hesaplanmıştır.Taşınmaz,salon,mutfak,antre,2 adet oda, wc-banyo ve 1 adet balkon mahallerinden teşkil edilmiş olup;salon ve 2 adet odanın zemin kaplaması laminant parke,mutfak ve antrenin zemin kaplaması seramik kaplama olup duvarlar sıva üzeri saten boyalıdır.Salon,2 adet odanın ve antrenin tavanlarında strafor tavan uygulaması bulunmaktadır.Banyo- wcile mutfağın zeminlerin tamamı ve duvarların 2/3 kısmı seramik kaplama olup banyoda duş kabin bulunmaktadır.Mutfakta alt-üst dolap arasında mermerit tezgâh bulunmaktadır.Taşınmazın cephe pencereleri pvc profil olup,giriş kapısı çelik,iç mekan kapıları ahşap panel kapıdır.Taşınmazın kuzey cephesinde bir adet balkon bulunmaktadır.Binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalıdır.Taşınmazın ısıtma sistemi panel radyatör ısıtma sistemi ile yapılmaktadır.Taşınmaz site içerisinde bulunmakta olup,açık otoparkı bulunmaktadır.Tüm katlar mesken olarak kullanılmakta olup taşınmaz ilçe merkezine uzak konumda bulunmaktadır.Çevre yapılar genellikle ayrık nizam 5-6 katlı yapılmıştır.Belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.Taşınmazın elektrik,su ve doğalgaz abonelikleri mevcuttur.
Adresi :Yenimahalle Mah.Pirireis Sok.Marmaris 5 Apt. No: 5 Kat: 2 D:6 Kestel/BURSA
Yüzölçümü : 10.201,00 m2
Arsa Payı : 1/252
İmar Durumu : Konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 124.700,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 17/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 12/02/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Bursa Adliye Sarayı Zemin Kat (Gayrımenkul) İcra Satış Odası Uluyol Osmangazi Bursa.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/8091 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR