BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kestel/Vanimehmet'te 113 m2 daire icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039345
Şehir : Bursa / Kestel
Semt-Mahalle : VANİMEHMET MAH. / KESTEL
Oda Sayısı : 2+1
: 113
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz Sobası
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA SANCAK 15.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/799 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.10.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
08.11.2019 14:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA 7. İCRA DAİRESİ
2019/799 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Kestel İlçe, 246 Ada, 9 Parsel, Vanimehmet Mahalle, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Köşe konumlu parsel üzerinde, asansörsüz B.Arme Karkas inşaat niteliğinde, 4 katlı olarak inşa edilen ana yapıda, katlar arası bağlantı mozayık kaplı merdivenle sağlanmaktadır. İzdüşümü konumunda bulunan iç tasarımı ve nitelikleri benzer olduğu beyan edilen alt kat emsal dairenin yerinde yapılan tetkikinde, taşınmaz, Antre,koridor, ara hol,salon,banyo,mutfak,tuvalet, 2 oda, balkon sahanlık holü iç birimlerinden oluşmaktadır. Islak alanlar ve merdiven sahanlığı hariç taşınmazın diğer mekanlarının döşeme kaplamaları laminat parke, ıslak alanların seramik, merdiven sahanlık holü mozayık/paledyen kaplıdır.Islak alanlar hariç, diğer mahallerin duvarları sıvalı plastik boyalı, tavanları sıvalı, kartonpiyerli badanalıdır. Islak alanların duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Daire giriş kapısı çelik, iç mekanların Amerikan kapı, pencereleri, ısıcamlı pvc profil doğramadan imal edilmiştir. Mutfağında, alt ve üst mdf dolaplar, Mermerit tezgah, Banyolarında, Klozet lavabo, duşakabin mevcuttur. Su elektrik doğalgaz aboneliği bulunan doğalgaz soba ile ısıtılan dairenin net 100.00 m2 brüt 113.00 m2 alanında olduğu tespit olunmuştur. 4 nolu konu dairenin kombi kaloriferle ısıtıldığı beyan edilmiştir. Taşınmazın da, bünyesinde yer aldığı ana yapının çevresinde yer alan komşu parsellerinde, benzer şekilde genelinde konut amaçlı bitişik nizam binalarla yapılaşarak yörenin meskun hale getirildiği, her türlü alt yapı hizmetleri ilgili Kamu Kurumlarınca giderilen, taşınmazın çevresinde Cadde ve sokakların oluşturulduğu, taşınmazın bölgesine ulaşımın Belediye toplu ulaşım araçları ile kolay bir şekilde yapıldığı, görülmüştür.
Adresi : Vanimehmet Mah. Beşevler Caddesi No:2A/4 Kestel/Bursa
Yüzölçümü : 140,19 m2 Arsa Payı : 30/120
Kıymeti : 225.000,00 TL KDV Oranı : %1
İmar Durumu : Bursa Kestel İlçesi, Vanimehmet Mah.246 ada, 9 parsel sayılı yerin 1/1000 Ölçekli,uygulama imar planı revizyonunda,"İmar yolunda" kaldığı, anlaşılmaktadır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 08/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/799 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR