BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kestel Ahmet Vefik Paşa'da 120 m² daire icradan satılıktır (çoklu satış)

BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131253
Şehir : Bursa / Kestel
Semt-Mahalle : AHMETVEFİKPAŞA MAH. / KESTEL
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

A GAZETE 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/4575 ESAS
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.04.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
04.05.2020 10:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA
15. İCRA DAİRESİ
2017/4575 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı: Bursa İli, Kestel İlçesi, Ahmet Vefik Paşa Mahallesi, 523 Ada, 2 Parsel nolu 406,40 m² yüzölçümlü “Arsa” vasfındaki taşınmazda yer alan 36/488 arsa paylı, 1. Kat 1 Nolu Bağ Bölümün(Mesken) Tam hissesi
İmar Durumu : Satışakonu taşınmazın yer aldığı Ahmet Vefik Mahallesi, 523 ada 2 parselde kayıtlı 406,40 m² yüzölçümlü taşınmaz 1/1000 Ölçekli Kestel Revizyon Uygulama İmar Planı kapsamında kalmakta olup taşınmaz bitişik nizam 5 kat olan ticaret+konut bölgesi inşaat alanında kalmakta olduğu taşınmaza ait 04.11.1988 tarihinde tesis işlemi yapıldığı anlaşılmaktadır.
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :Satışa konu taşınmaz Ahmet Vefik Paşa Mah., Çetiner Sok., Emek Apt. No:1, K:1, D:1, Kestel/BURSA adresinde yer almaktadır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu bina bitişik nizam betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış zemin kat, 3 normal kat olmak üzere toplam 4 kattan(zemin üstü) oluşmaktadır.Binanın zemin katı ticari işletme ve normal katları mesken amaçlı kullanılmakta olup asansör bulunmamaktadır. Bina dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, giriş kapısı demir doğramalı ve camlı, merdiven sahanlıkları karo mozaik kaplıdır. Dairenin ön kısmı kuzeybatı yönüne cepheli, bina giriş kapısının sol tarafında yer almakla birlikte fiiliyatta hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapılı, iç duvarları sıvalı ve saten boyalı, odaların ve salonun zemini laminant parke kaplı, oda kapıları amerikan kapılı, pencereleri pvc doğramalı ve ısı camlı, holün ve mutfağın zemini seramik, mutfak dolapları alt üst ahşap kapaklı olup tezgah mermerdir. Islak hacimlerin (Banyo+wc) zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Dairenin ısıtma sistemi doğalgaz kombili ve kalorifer peteklidir. Satışa konu taşınmazınnet alanı 100,00 m², brüt alanı 120,00 m²’dir. Genellikle ticari amaçlı dükkanların ve mesken amaçlı dairelerin yer aldığı bitişik nizam 3-4 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumdadır.

Yüzölçümü : 406,40 m2
Arsa Payı : 36/488

Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 07/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 04/05/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adalet Sarayı Zemin Kat A Blok MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı : Bursa İli, Kestel İlçesi, Ahmet Vefik Paşa Mahallesi, 523 Ada, 2 Parsel nolu 406,40 m² yüzölçümlü “Arsa” vasfındaki taşınmazda yer alan 68/488 arsa paylı, Zemin Kat 13 Nolu Bağ Bölümün(Dükkan) Tam hissesi
İmar Durumu : Satışakonu taşınmazın yer aldığı Ahmet Vefik Mahallesi, 523 ada 2 parselde kayıtlı 406,40 m² yüzölçümlü taşınmaz 1/1000 Ölçekli Kestel Revizyon Uygulama İmar Planı kapsamında kalmakta olup taşınmaz bitişik nizam 5 kat olan ticaret+konut bölgesi inşaat alanında kalmakta olduğu taşınmaza ait 04.11.1988 tarihinde tesis işlemi yapıldığı anlaşılmaktadır.
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :Satışakonu taşınmaz Ahmet Vefik Paşa Mah., Çetiner Sok., Emek Apt. No:1, Zemin Kat, No:1/A, Kestel/BURSA adresinde yer almaktadır.Satışakonu taşınmazın bulunduğu bina bitişik nizam betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış zemin kat, 3 normal kat olmak üzere toplam 4 kattan(zemin üstü) oluşmaktadır.Binanın zemin katı ticari işletme ve normal katları mesken amaçlı kullanılmakta olup asansör bulunmamaktadır. Bina dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, giriş kapısı demir doğramalı ve camlı, merdiven sahanlıkları karo mozaik kaplıdır.Keşif tarihinde borçluya ait taşınmazın içine girilmiş olup halihazırda kiracı tarafından kıraathane olarak işletildiği gözlemlenmiştir. Dükkanın ön kısmı güneybatı yönüne cepheli, bina giriş kapısının sağ tarafında yer almakla birlikte fiiliyatta giriş katı çay ocağı, oturma alanı, wc-lvb bölümleri ile asma katı ofis ve oturma alanı bölümlerinden oluşmaktadır. Dükkanın dış cephe duvar yüzeyleri alüminyum kompozit kaplı, giriş kapısı ve vitrini alüminyum doğramalı ve camlı, iç cephe duvarları sıvalı ve saten boyalı, giriş katın zemini seramik, asma katın zemini laminant parke kaplı, duvarlarda dekoratif ahşap paneller ile tavanında dekoratif kartonpiyer kaplamalar mevcut olup çay ocağının tezgahı mermerittir. Islak hacimlerin (wc+lvb) zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Asma kata, dükkanın giriş kısmının sol tarafında yer alan merdivenler ile çıkılmakla birlikte ön tarafında galeri boşluğu bulunmaktadır.Satışa konu taşınmazın net alanı 193,50 m², brüt alanı 225,00 m²’dir. Genellikle ticari amaçlı dükkanların ve mesken amaçlı dairelerin yer aldığı bitişik nizam 3-4 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumdadır.
Yüzölçümü : 406,40 m2 Arsa Payı : 68/488 Kıymeti : 405.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/04/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 04/05/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adalet Sarayı Zemin Kat A Blok MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4575 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR