KEŞAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Keşan/Yukarı Zaferiye Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

KEŞAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980758
Şehir : Edirne / Keşan
Semt-Mahalle : YUKARI ZAFERİYE MAH. / KEŞAN
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

ÖNDER 16.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/522 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
184,700 TL
Birinci Satış Günü
:
27.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
21.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI YENİ HİZMET BİNASI D BLOK 2. KAT ZABITA ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KEŞAN
İCRA DAİRESİ
2017/522 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Edirne İl, Keşan İlçe, 574 Ada, 167 Parsel, YUKARI ZAFERİYE Mahalle/Köy, Paşayiğit Cad. Mevki, 2. Kat. 1 nolu bağ. blm. Nolu Bağımsız Bölüm Tapu kaydı ve bilirkişi raporuna göre mesken vasfında taşınmazım tam hissesi.
İmar Durumu: Onaylı imar planına göre bitişik nizam altı kat yapılaşmaya müsait olup, yapılaşmanın tamamlandığı belirtilmiştir.
Halihazır durumu: 19/10/2017 tarihli kıymet takdir tutanağı ile bilirkişi raporuna göre Kullanım alanı içinde 1 antre, 1 mutfak, 1 banyo wc, 1 salon, 3 yatak odası olup, ıslak hacimler ve mutfak zemini karo seramik kaplama, diğer odaların zeminleri laminat kaplama, tavanlar kartonpiyerli, duvarlar alçı saten boya iç kapıları ahşap,dıp doğrama pvc den yapılmış, kaloriferli, 2. katta asansörü başlayan mesken olarak kullanıldığı belirtilmiştir.
Yüz ölçümü : 140 m2

Arsa Payı : 2/40

Kıymeti : 184.700,00 TL

KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 27/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 21/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri:KEŞAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI YENİ HİZMET BİNASI D BLOK 2. KAT ZABITA ODASI

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, vergiler satış bedelinden ödenir. 7101 sayılı sayıl İcra ve İflas kanunu ve bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanunun 47. maddesiyle aynından doğan vergi borcunun rehin borcundan sonra geleceği hükme bağlanmış olup MADDE 47- 21/7/1953 tarihli ve 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunun 21 inci maddesinin ikinci fıkrasının ikinci cümlesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
Gümrük resmi, bina ve arazi vergisi gibi eşya ve gayrimenkulün aynından doğan amme alacakları o eşya ve gayrimenkul bedelinden tahsilinde rehinli alacaklardan sonra gelir.”
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. İ.İ.K. 127. Mad. gereği gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı (tebliğ yapılamayan ilgililere) tebligat yerine geçer.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/522 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR