KEŞAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Keşan/İspat Cami Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

KEŞAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00934086
Şehir : Edirne / Keşan
Semt-Mahalle : İSPAT CAMİ MAH. / KEŞAN
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNDEM SAROS 24.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/119 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.03.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
08.04.2019 11:00
Satış Yeri
:
Keşan Belediye Başkanlığı Yeni Hizmet Binası D Blok 2. Kat Zabıta Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KEŞAN
İCRA DAİRESİ
2018/119 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri: Edirne İl, Keşan İlçe, 1273 Ada, 14 Parsel, İSPATCAMİ Mahalle/Köy, Beğendik cad. Hıdırağa sokağı Mevkii, A Blok 1. Kat 3 Nolu Bağımsız Bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Tapu kaydı ve bilir kişi raporlarına göre: taşınmaz konut sitesinde bulunmakta olup, 1 antre,1 mutfak, 1 salon, 2 yatak odası, 1 banyo-wc,ve balkondan oluşmakta, mutfak ve ıslak hacimler seramik, salon ve yatak odaları antre koridor laminant parke kaplamalı, duvarları alçı sıva üzeri saten plastik boyalı, kartonpiyer ve asma tavanlı amerikan panel iç kapı, ısı yalıtımlı, pvc çift cam dış kapı pencere doğramalı brüt 90 m2 alanlı, bireysel kombi ısınmalı çelik kapılı taşınmaz 6 yaşında ve alt yapı hizmetleri tamamlanmış, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz beğendik caddesi hıdırağa sokak kesişimde çevresinde konut projelerinin olduğu, çarşı pazar vb donatılar bulunan bölgededir.
İmar Durumu: İnşaat cephesi 30 m, Kat sayısı 4, İnşaat tarzı Bina yüksekliği:(y-4)h=12,50 mt. Dört kat ön bahçe mesafesi:5,00-3,50 mt. arka bahçe mesafesi:3,00 mt. bahçeli nizam, çatı meyili %33, ölçüsü:1/1000

Arsa Payı : 86/1494
Yüzölçümü: 90 m2

Kıymeti : 180.000,00 TL

KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 08/03/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 08/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri: Keşan Belediye Başkanlığı Yeni Hizmet Binası D Blok 2. Kat Zabıta Odası
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/119 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR