KEŞAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Keşan/İspat Cami Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

KEŞAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925678
Şehir : Edirne / Keşan
Semt-Mahalle : İSPAT CAMİ MAH. / KEŞAN
Oda Sayısı : 2+1
: 94
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

MEDYA KEŞAN 08.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/939 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.02.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
22.03.2019 10:00
Satış Yeri
:
KEŞAN BELEDİYESİ YENİ HİZMET BİNASI 2. KAT ZABITA ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KEŞAN
İCRA DAİRESİ
2018/939 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Edirne İl, Keşan İlçe, 32 Ada, 87 Parsel, İSPAT CAMİ Mahalle/Köy, B-2 Blok 2.Kat 14 Nolu Bağımsız Bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Edirne İli Keşan İlçesi İspat Cami Mahallesi Kurtuluş Caddesi Mevkii 32 ada 87 parsel B-2 Blok 2. Kat 14 nolu betonarme mesken vasfında taşınmaz
Taşınmaz özelikleri: 1 antre, mutfak, 1 salon, 2 oda, 1 banyo - wc, ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Isı yalıtımlı, çelik kapı iç kapılar tahta, asansörsüz, doğalgaz kapıya kadar geldiği ancak içeri çekilmediği Pvc çift cam dış kapı pencere doğramalı yapı 94 m2 alan sahiptir. Mutfak dolapları mermer tezgah, zemin hol mermer kaplı ısalak hacimler seramik kaplı, duvarlar alça sıva ve plastik boyalıdır. Alt yapı hizmetleri tamamlanmış tüm belediye hizmetlerinde yararlanmaktadır.
İmar durumu: Ayrık nizam 5 kat Taks: 0,40 Kakas: Ticaret ve Konut imarlı olduğu tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 94 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : T Planı 06/06/2000 ve tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 18/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 22/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : KEŞAN BELEDİYESİ YENİ HİZMET BİNASI 2. KAT ZABITA ODASI - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/939 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR