KEMALPAŞA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kemalpaşa'da 85 m² avlulu kargir ev mahkeme kararıyla satılıktır

KEMALPAŞA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997876
Şehir : İzmir / Kemalpaşa
Oda Sayısı : 2+1
: 85
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Müstakil
Binadaki Kat Sayısı : 1
Isıtma : Belirtilmemiş
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

EGE TELGRAF 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9 Satış
Muhammen Bedeli
:
369,655 TL
Birinci Satış Günü
:
25.06.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
24.07.2019 14:00
Satış Yeri
:
Kemalpaşa Eski Belediyesi Kültür Müdürlüğü (Eski Askerlik Şubesi) Belediye Cad No:4 Alt Kat Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KEMALPAŞA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/9 SATIŞ
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli Kemalpaşa İlçesi Armutlu mah. Köyiçi mevkii 204 Ada, 10 parsel tapu kaydında; İzmir İli, Kemalpaşa İlçesi, Armutlu Mahallesi, Köyiçi Mevkiinde ve 397,00 m2 yüzölçüme sahip olup, Niteliği Avlulu Kargir Ev olarak geçmektedir. Uygulama İmar Planında "Konut Alanında" kalmaktadır. Yapılaşma koşulu Bitişik Nizam 4 Kattır. Mahallinde yapılan incelemede, satışa konu Armutlu Mahallesi 204 ada 10 parsel üzerinde hali hazırda 1 adet tek katlı ev ile evin müştemilatı şeklinde 1 adet hayvan damı ve 1 adet odunluk-depo amaçlı yapı bulunmaktadır. Taşınmaz, Armutlu Mahallesi yerleşiminin doğu sınırına yakın bir konumda olup, yerleşim alanı içerisindedir. Taşınmaz pazar yerine ve okula yakın konumda olup, yol, su, elektrik, telefon ve altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Parselin düz bir topografyası olup, geometrisi ve konum olarak da yeni inşaat yapımına elverişli özelliktedir, üzerinde bulunan ev 76 m2 alanlı ve tek kat olarak yapılmış olup, eve bitişik olarak ve evin müştemilatı şeklinde 6 m2 alanlı odunluk-depo amaçlı bölüm yapılmıştır. Ev müştemilatıyla birlikte 85 m2 alanlıdır. Ev 2 oda, salon, mutfak, tuvalet ve banyodan oluşmakta olup, eski bir yapı olmasına rağmen bakımlı durumdadır. Yine taşınmaz üzerinde bulunan Hayvan Damı, 55 m2 alanlı, briketten ve tek kat olarak yığma sistemle yapılmıştır. Yapı sıvasız olup, badanalıdır. Yine yapı çatısı ahşap üzeri kiremit çatı kaplamalıdır.
Adresi : Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi No: 2 Armutlu mah. Kemalpaşa/İzmir
Yüzölçümü : 397,00 m2
İmar Durumu : İmar
Kıymeti : 369.655,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 25/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 24/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Kemalpaşa Eski Belediyesi Kültür Müdürlüğü (Eski Askerlik Şubesi) Belediye Cad No:4 Alt Kat Mezat Salonu -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR