KEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kemalpaşa Ören Mahallesinde 3+1 daire icradan satılıktır

KEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062161
Şehir : İzmir / Kemalpaşa
Semt-Mahalle : ÖRNEKKÖY MAH. / KEMALPAŞA
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 06.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/771 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2019 09:55
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 09:55
Satış Yeri
:
Eski belediye cad. No.4 Eski askerlik şubesi üst kat giriş holü Kemalpaşa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KEMALPAŞA İCRA DAİRESİ
2019/771 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılacak taşınmazın özellikleri: İzmir Kemalpaşa İlçe, Ören mah. 137 Ada, 8 Parsel, 273m2 yüzölçümlü arsa nitelikli ana taşınmazda 2/8 arsa paylı 3. Kat 4 Nolu Bağımsız Bölüm mesken vasıflı taşınmazın tam payı satılacaktır. Adresi Ören Mahallesi Şakir Türk Sok. no.5 Kemalpaşa İzmir olan meskenin kıymeti 240.000,00 TL ve KDV %1'dir. Adres keşif sırasında kapalıdır, ancak bina içindeki aynı özelliklerdeki bir daire gezilmiştir. Taşınmaz 3 oda 1 salon mutfak banyo ve wc oluşur, yaklaşık 110 m2 dir, kuru zeminler laminat parke, ıslak hacimler seramik tavana kadar seramik kaplıdır. taşınmazın mutfak dolapları mevcuttur. tezgah taşı granit yapıdadır. giriş kapısı çelik kapı olup pencereler pvc dir duşa kabini vardır. iç kapılar amerikan panel kapı olup duvarlar boyalı ve kartonpiyerlidir taşınmazda asansör mevcut olup soba ile ısınır tüm belediye hizmetinden yararlanır. Kaydındaki şerhler kaydındaki gibidir. Daire son kattadır.İmar durumu parsel konut alanında, ayrık ikiz nizam 4 kat taks:0.35 kaks:1.40 imarlıdır.
1. Satış Günü : 28/11/2019 günü 09:55 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 09:55 - 10:05 arası
Satış Yeri: Eski belediye cad. No.4 Eski askerlik şubesi üst kat giriş holü Kemalpaşa İzmir Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. 1.artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. 1.artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda 1.artırmadan sonraki beşinci günden, 2.artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edecekler, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermelidir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde 10 gün süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, (ÖTV), 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (irtifak hakkı sahipleri dahil) gayrimenkul üzerindeki haklarını dayanak belgeler ile (15) gün içinde bildirmeleri lazımdır; yoksa hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen sürede ödenmezse İİK 133. madde gereği ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hüküm gerekmeksizin tahsil olunacak, bu öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren dairede açık olup isteyen alıcıya örneği gönderilebilir.
6- Satışa katılanların şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, ilanın tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreste bulunmayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur02/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR