KEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kemalpaşa ilçesinde 2+1 daire icradan satılıktır

KEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889314
Şehir : İzmir / Kemalpaşa
Oda Sayısı : 2+1
Yayınlandığı Gazeteler

EGE TELGRAF 06.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2012/461 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
14.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
ESKİ BELEDİYE CAD NO 4 ESKİ ASKERLİK ŞUBESİ ÜST KAT GİRİŞ HOLÜ KEMALPAŞA İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KEMALPAŞA
İCRA DAİRESİ
2012/461 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İİzmir ili Kemalpaşa ilçesi Ören Mah 130 ada 5 parselde kayıtlı 2 kat 3 bağımsız bölüm nolu mesken cinsi taşınmaz, İzmir İli Kemalpaşa İlçesi Ören Köyü Limoncuk Mevkii 130 Ada 5 Parsel ve Ören Mahallesi Şadibey Caddesi ile Akça Sokak köşesinde bulunan 23 numaralı binanın 3.katındaki dairedir. Taşınmaz bodrum+zemin+2 normal kattan oluşan ana taşınmazın 2.katında bulunmaktadır. Balkonlar hariç 175*%35=96,25m2 inşaat alanlı olan taşınmaz açık ve kapalı çıkmaları dahil yaklaşık 110 m2 alanlı ve 3 yıllık bir bina olup üzerinde saç örtülü bir çatı yapılmıştır. Dava konusu daire 2 oda, salon, mutfak, banyo,wc ve kilerden oluşmaktadır. Ana bina betonarme karkas sistem ayrı nizam olarak inşa edilmiş olup karanlık odası bulunmamaktadır. Ana binanın bodrum katında depo ve kömürlükler bulunmakta, giriş kapısı demir, perforge, daire kapısı çelik iç kapıları amerikan panel,doğramalar pvc, yerler laminant ve ıslak mahaller seramik kaplıdır. Duvarlar saten boyalı olup tavanlar kartonpiyerdir. Mutfak hazır mutfak dolaplı, granit tezgahlıdır. Binada asansör,kalorifer ve doğalgaz tesisatı bulunmamaktadır. Elektrik ve suyu mevcut olup bina kullanımdadır. Dava konusu taşınmaz inkişafı henüz tamamlanmamış meskun bir bölgededir. Kemalpaşa Merkeze 15Km,futbol sahasına 250 metre, Kemalpaşa-Turgutlu yoluna 120 m.mesafede olup toplu ulaşımı sık ve kolaydır. Kamu ve belediye hizmetlerinden tamamen faydalanmaktadır.
Arsa Payı : 1/3 İmar Durumu : Konut alına Kıymeti : 140.000,00 TLKDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 11/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası2. Satış Günü : 14/01/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : ESKİ BELEDİYE CAD NO 4 ESKİ ASKERLİK ŞUBESİ ÜST KAT GİRİŞ HOLÜ KEMALPAŞA İZMİR

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/461 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR